TOP10: Nietypowe rekordowe kolekcje

6 Sick Bags

Jako dzieci, a często nawet jako dorośli kolekcjonujemy rzeczy, które wydają się nam być skarbami. Chyba każdy spotkał się z kimś kto zajmował się numizmatyką, filatelistyką, filumenistyką, birofilistyką itp. Jednak zdarza się, że nasze kolekcje odbiegają od tych powszechnie zbieranych. Oto 10 przykładów osób o nietypowych upodobaniach kolekcjonerskich.

10. Projektory

Największą kolekcją projektorów może poszczycić się Christos Psathas z Grecji. Posiada 1919 projektorów. Zbierał je przez wiele lat i dzięki temu posiada bardzo rzadkie i unikatowe okazy na skalę światową.

Kolekcja jest przechowywana w prywatnym muzeum i znajduje się w dwóch różnych miejscach. Christos stale zwiększa swoją kolekcję wyszukując coraz to bardziej unikatowe i rzadkie maszyny.

10 Projektory

Christos Psathas i jego kolekcja projektorów

9. Pachołki

David Morgan z Wielkiej Brytanii posiada kolekcję 137 różnych stożków drogowych. W swojej kolekcji posiada 1/3 wszystkich wzorów, które kiedykolwiek wyprodukowano.

Stozki

David Morgan i jego kolekcja pachołków drogowych

8. Trolle

Największa kolekcja zabawkowych trolli na świecie należy do Sophie Marie Cross z Wielkiej Brytanii. Trolle zaczęła kolekcjonować w 2003 roku. W grudniu 2009 jej kolekcja liczyła 633 różne figurki.

trolle

Królowa Trolli

7. Aniołki Charliego

Największa kolekcja pamiątek Aniołków Charliego należy do Jacka Condona ze Stanów Zjednoczonych. Posiada 5569 przedmiotów związanych z trójką seksownych kobiet, które zbierał od 1976 roku.

7 Aniołki Charliego

Jack i Aniołki Charliego

6. Torebki na wymioty z samolotów

Niek Vermeulen z Holandii wpadł w posiadanie 6016 torebek na wymioty umiejscawianych w samolotach. Torby te pochodzą z 1142 różnych linii lotniczych z ponad 160 krajów. Zbiera je od lat 70tych.

Jego ulubiony eksponat to unikatowa torba z NASA z promu Columbia, która spędziła 16 dni w kosmosie.

6 Sick Bags

Kolekcja Sickbags

Muzeum Torebek

5.Gumowe Kaczuszki

Pani Charlotte Lee ze Stanów Zjednoczonych posiada kolekcję 5631 różnych gumowych kaczuszek (stan na 10 kwietnia 2011), a kolekcjonuje je od 1996 roku.

P.S Po krótkim przeliczeniu gdyby chciała wykąpać się codziennie z inna kaczka, zajęłoby jej to na chwilę obecną prawie ponad 15 lat!!

5 Kaczki

Charlotte w kąpieli z gumowymi kaczuszkami

4. Maski

Gerold Weschenmoser z Niemiec ma w swojej kolekcji 5385 różnych masek (stan na marzec 2010). Kolekcjonuje je od 1957 roku.

4 Maski

Gerold i jego maski

3. Krasnale ogrodowe

Pani Ann Atkin z Wielkiej Brytanii posiada 2042 krasnale (stan na marzec 2011). Wszystkie z nich „żyją” w Rezerwacie Gnomów w West Putford w Devon w Wielkiej Brytanii.

Swoją drogą ciekawe jak wypadają nasze ogródkowe krasnale zakupione tuż za granicą z Niemcami 🙂

Gnome Reserve

3 KRasnale

Krasnale Ogrodowe

2. Pokemony

Największa kolekcja pamiątek związanych z Pokemonami należy do Lisy Courtney z Wielkiej Brytanii. Stan jej kolekcji na dzień 14 października wynosił 14410 różnych pokemonowych przedmiotów. Kolekcja zawiera elementy z Wielkiej Brytanii, USA, Francji i oczywiście w Japonii. Wybrała się kilka razy do Japonii w konkretnym celu – zebrania pokemonów. Część z jej wystawy wystawiono w Muzeum Hertford, jako fragment wystawy poświęconej kulturze popularnej.

2 Pokemony

Pokemaniak

1. Coca Cola

Największa kolekcja pamiątek Coca Coli należy do Rebecci Flores ze Stanów Zjednoczonych. Na dzień 15 grudnia 2008 roku posiadała 945 różnych przedmiotów.
15-latka rozpoczęła kolekcjonowanie w grudniu 2005 roku, a pierwszy obiekt w jej kolekcji to  butelka z lat 80tych. Jej kolekcja jest wystawiona w jadalni domu, która ma namalowany czerwony i biały motyw aby pasował do całości. Jej ulubione przedmioty to dwa oryginalne automaty do napojów.

1 Coca Cola

Kolekcja Coca Coli

A wy co kolekcjonowaliście?

Źródło:http://www.guinnessworldrecords.com/

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

2 Comments

  1. Stiffy

    21 maja 2013 at 21:09

    Ja mógłbym startować z ilością wypitego piwa 🙂

  2. zebro

    30 czerwca 2014 at 09:27

    Jak to przytoczył Kuba Knap, ja kolekcjonuje kolejne kace 🙂 a zarazem wspomnienia (nie zawsze się to oczywiście udaje :P)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *