TOP10: Powody, by pojechać na Audioriver Festival 2017

Girl enjoying the music festival / concert.

Festiwale muzyczne to zawsze doskonała okazja, by poszerzyć swoje horyzonty, poznać nowych artystów i nawiązać ciekawe znajomości. Taka impreza wymaga jednak nieco wysiłku – trzeba zdobyć bilety, zorganizować dojazd i nocleg… Czasami jesteśmy na to zbyt leniwi. W przypadku płockiego Audioriver Festival gra jest jednak warta świeczki. Dlaczego warto tam pojechać?

1. Malownicza plaża nad Wisłą

Wszystkie festiwalowe wydarzenia na Audioriver Festival są zawsze skoncentrowane na plaży miejskiej w Płocku. To miejsce o niezwykłej atmosferze, gdzie można się wyluzować jak nigdzie. Mieści nie tylko festiwalowe sceny, ale też pole namiotowe, gdzie można wygodnie przenocować po szaleństwach muzycznych nocy.

2. Pięć scen dla najbardziej wymagających

Jak na każdym szanującym się festiwalu, muzyka klubowa rozbrzmiewa na Audioriver jednocześnie w pięciu miejscach. Oprócz sceny głównej dużo dzieje się na T-Mobile Electronic Beats Dance Stage, Circus Tent, Cities Tent oraz w Last.fm Hybrid Tent. Jest w czym wybierać.

3. Imponujący line-up

Organizatorom Audioriver co roku udaje się zaprosić do Płocka prawdziwe gwiazdy techno i muzyki klubowej. Kto znajdzie się w centrum uwagi w tym roku? Przede wszystkim artyści tacy jak Maduk, Boys Noize, Moodymann czy DJ Storm, ale to tylko początek długiej listy. Łącznie na pięciu scenach odbędzie się 70 koncertów.

4. Kino Festiwalowe

Festiwale muzyczne, jak dobrze wiedzą ich stali bywalcy, to nie tylko muzyka i imprezy, ale też liczne wydarzenia towarzyszące. W przypadku Audioriver niezwykle ciekawą propozycją okazuje się kino festiwalowe. W tym roku odbędą się 3 projekcje niezależnych produkcji niedostępnych w masowej dystrybucji.

5. Targi Muzyczne Audioriver

To inny czynnik, który wyróżnia Audioriver spośród pozostałych festiwali muzycznych. Przez dwa pierwsze dni festiwalu, płockie Stare Miasto zamieni się w wielką przestrzeń nawiązywania kontaktów, którą wezmą w posiadanie artyści, producenci czy organizatorzy eventów. Warto tam być – taki wypad może okazać się owocny.

6. Międzynarodowa atmosfera

Przez ostatnie 12 lat organizatorom Audioriver Festival udało się wypracować prawdziwą markę. Wydarzenie to stało się rozpoznawalne nie tylko w Polsce, ale i zagranicą. Dlatego też każda kolejna edycja festiwalu to coraz większa liczba zagranicznych gości, którzy tworzą niesamowity klimat Audioriver. Międzynarodowe kontakty gwarantowane.

7. All day, all night – muzyka klubowa

Zasadnicza część Audioriver Festival to Audioriver By Night – czyli dwie noce pełne koncertów na plaży nad Wisłą. Niedzielą jednak artyści grają dalej, tym razem w Parku Miejskim w ramach Audioriver SunDay. Można więc poszaleć i pod osłoną nocy, i w blasku słońca.

8. Wizyta w Płocku

W nocy impreza, a w dzień zwiedzanie? To też dobry pomysł na spędzenie festiwalowych dni. Zabytkowa, płocka starówka zachęca do spacerów – znajdziesz tam też sporo urokliwych knajpek i restauracji. Koniecznie odwiedź zamek książąt mazowieckich – to unikatowy zabytek z XIV w.

9. Mnóstwo inspiracji

Nawet jeśli nie znasz większości artystów wymienionych w programie Audioriver, możesz być pewien, że to światowa czołówka i ludzie sprawdzeni podczas najlepszych imprez. Idziemy o zakład, że niektórzy z nich pozostaną w Twojej pamięci na dłużej. Daj się zainspirować!

10. Weekendowy chillout na najwyższym poziomie

Wyłącz telefon, zostaw w domu komputer, weź tylko trochę drobnych na piwo i… zaszalej! Audioriver Festival to najlepszy przepis na ostatni, lipcowy weekend, na jaki można się zdecydować. Ruszaj i zresetuj się przy dźwiękach electro i techno. Zasługujesz na to.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *