TOP10: Najbardziej nietypowe słodycze

logo słodycze

Masz ochotę na coś słodkiego? W szafce zalegają stare, wyschnięte na wiór ciastka lub przejadłeś się ogólnodostępnymi batonikami. Może coś nowego? Wypróbuj i zasmakuj w jednym z dziesięciu nietypowych słodkich produktów.

10. Banany z krewetkami

W Wielkiej Brytanii pewien producent słodyczy połączył banany z krewetkami. Na pierwszy rzut oka są to żelki w kształcie bananów i krewetek o takowym smaku. W rzeczywistości jednak „krewetki” są truskawkowe.

Krewetki i banany

9. Boczek w czekoladzie

Żeby spróbować tego specjału, można albo pojechać do północnej Kalifornii, albo samemu zanurzyć pieczony boczek w słodkiej czekoladowej polewie.

Bekon z czekolada

8. Lizaki z robakami

Taki nietypowy przysmak można wypróbować również w Kalifornii. Są to zatopione w lizakach martwe świerszcze, mrówki i skorpiony.

Robaki Lizaki

7. Salsaghetti

Meksykański gumowaty „makaron” o smaku arbuza lub mango, który pokryty jest posypką z cukru, soli i chili. Mieszanka wybuchowa.

Salsageti

6. Kulki Osamy

Może same cukierki nie są nadzwyczajne w smaku, ale za to ich opakowanie, jest naprawdę nietuzinkowe. Produkt dostępny w Pakistanie.

Osama Bin Laden cukierki

5. Musk Sticks

Są to cukierki niezwykle popularne w Nowej Zelandii i Australii. Cechują się intensywnym zapachem piżma – czyli substancji wydzielanej z gruczołów około odbytniczych piżmowca.

Musk Flavoured Sticks PAluszki Piżmowe4. Dropsy miętowe z bekonem

Niezwykły mix smakowo-zapachowy. Trudno powiedzieć czy odświeżają oddech czy też nie ?

Bekonowe dropsy

3. Coca Candy

Dropsy z liśćmi koki. Niezwykle popularne w Peru. Są legalne ale mogą wpływać na wynik testów na narkotyki. Działają podobnie jak znane nam w Polsce cukierki kawowe Kopiko.

Coca Candy Cukierki z Koką

2. Tyrkisk Peber

Turecki Pieprz to niezwykle lubiane w Skandynawii cukierki o smaku lukrecji z dodatkiem chlorku amonu i pieprzu. Chlorek amonu nadaje lukrecji cierpki, słony smak i powoduje pieczenie, a nawet wrażenie utraty czucia w języku.

Tyrkisk Peber

1. Ekstremalne Kit Katy

Japonia jak już wielokrotnie podkreślaliśmy to kraj niezwykły. Mają też niezwykłe podejście do postrzegania „słodyczy”. I tak w Japonii kupimy znane nam np. Kit Katy o smaku wasabi, aloesu, ogórka, ziemniaka, syropu klonowego czy czerwonej fasoli…

Kit katy japonia


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

1 Komentarz

  1. Radek

    22 lutego 2015 at 12:32

    A z kraju zwanego Wielka Brytania nie macie jakiegoś przykładu? Na przykład czekolada mleczna z solą morską albo gorzka z cytryna?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *