TOP10: Fascynujące i niesamowite baseny świata

logo

Chyba każdy z nas kiedyś był na basenie. Czy to w szkole na zajęciach z WFu, czy na miejskim basenie pod chmurką, gdzie schodziła się połowa mieszkańców miasta. Basen nie musi jsię ednak nam  kojarzyć  z tłumami, czepkiem i chlorowaną wodą – wystarczy zapoznać się z poniższą listą TOP10 prezentującą niesamowite baseny z całego świata.

10. Basen koloru krwi

Basen ten znajduje się na wyspie Koh Samui w Tajlandii. Wyróżnia się niesamowitą krwistoczerwoną barwą i rosnącymi obok wysokimi drzewami. Wykończenie basenu to mozaika koloru pomarańczowego, żółtego i czerwonego, co w połączeniu z otoczeniem i czerwonymi elementami hotelu daje niesamowity efekt. Siedząc w basenie możemy zaznać spokoju i podziwiać piękny widok na ocean.

Czerwony Basen na wyspie Koh Samui

Czerwony Basen na wyspie Koh Samui

9. Basen w Hotelu Joule w Dallas

Budynek, w którym znajduje się ten ciekawy basen to dawna siedziba Narodowego Banku. Po tym jak trafił w prywatne ręce i otworzono w nim Joule Hotel postanowiono, że interesującym posunięciem będzie wyprowadzenie basenu na balkon. Jak widać pomysł niezwykle udany.

Basen na balkonie hotelu Joule w Dallas

Basen na balkonie hotelu Joule w Dallas

8. Shaw House w Vancouver

Jest to prywatna rezydencja o powierzchni 285 metrów kwadratowych,  z duża liczbą pokoi i basenem zlokalizowanym na dachu. Basen ten ma szklane dno przez co słońce wpada do środka domu i doświetla jego wnętrze.

Shaw House z basenem na dachu

Shaw House z basenem na dachu

7. Nemo 33 w Belgii

Najgłębszy basen na świecie. Znajduje się w Belgii, w Brukseli. Stworzono go głównie dla płetwonurków, aby mogli tutaj odbywać szkolenia. Mieści 2,5 mln litrów wody i jak nazwa wskazuje ma 33 metry głębokości. Woda w nim nie jest chlorowana.

Najgłębszy basen na świecie - Nemo 33

Najgłębszy basen na świecie – Nemo 33

6. Seagaia Ocean Dome w Japonii

Zlokalizowany w Miyazaki w Japonii, główny basen ośrodka Seagaia Ocean Dome mierzy 300 metrów długości i 100 szerokości. Basen posiada największy na świecie rozsuwany dach (w przeciwieństwie do tego na Narodowym – działa o każdej porze roku, dnia i nocy), który zapewnia też symulację błękitnego nieba, nawet gdy na zewnątrz hula wiatr i leje deszcz. W środku imitacja oceanu, palmy, fale i plaża.

Seagaia Ocean Dome w Japonii

Seagaia Ocean Dome w Japonii

5. Basen w Hotelu Astarte Santorini w Grecji

Hotel położony w Grecji z fantastycznym widokiem na Morze Egejskie, znajduje się na wulkanicznym szycie Santorini. Idealny ośrodek na podróż poślubną.

Basen w Hotelu Astarte w Grecji

Basen w Hotelu Astarte w Grecji

4. Basen w Hotelu Caruso we Włoszech

Ravello, Włochy i niesamowity hotel z jeszcze piękniejszym basenem, położony na najwyższym punkcie Ravello. Basen w kształcie elipsy doskonale wtapia się w otoczenie. Dostarcza niezapomnianych widoków na morze i wrażeń podczas kąpieli w delikatnie podgrzewanej wodzie.

Basen w Hotelu Caruso

Basen w Hotelu Caruso

3. Marina Bay Sands Skypark w Singapurze

Ten “niekończący się” basen znajduje się na 55 piętrze budynku Marina Bay Sands Skypark na szczycie hotelu, którego budowa pochłonęła 56 miliardów dolarów ! Basen z niesamowitym widokiem ulokowano na podniebnym tarasie na wysokości 200 metrów nad ziemią i zajmuje 12,5 tys. metrów kwadratowych. Wieńczy trzy wieże kasyna.

Sky Park Marina Bay

Sky Park Marina Bay

2. Basen San Alfonso Del Mar w Meksyku

Jest to największy basen na świecie wypełniony słoną wodą. Ma ponad kilometr długości, zajmuje przeszło 8 hektarów powierzchni, w najgłębszym miejscu ma 3,5 metra głębokości. Leży nad Zatoką Meksykańską w ośrodku San Alfonso Del Mar.

Basen w San Alfonso Del Mar

Basen w San Alfonso Del Mar

1.Wiszące Ogrody Ubud na Bali

Są to niezwykłe baseny w luksusowym kompleksie w samym sercu wulkanicznej krainy, umieszczone na klifie, wśród bujnych lasów deszczowych i ryżowych pól uprawnych. Każdy pokój hotelowy ma swój oddzielny basenik z przepięknymi widokami.

Wiszące Ogrody Ubud w Tajlandii

Wiszące Ogrody Ubud w Tajlandii

źródło zdjęć: http://www.pinhouse.pl


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *