Jak przygotować idealne przyjęcie?

141511232452306900

Tajemnica zorganizowania udanej imprezy tkwi w szczegółach.  Idealne przyjęcie to nie tylko perfekcyjnie uprzątnięty dom i wystrzałowa kreacja przyszykowana specjalnie na ten jeden wieczór. Jeśli nie chcesz, by Twoja impreza zamieniła się w stypę, zobacz, na co należy uważać.

Cel jest prosty: goście muszą wyjść z imprezy oszołomieni i zadowoleni. W tym celu należy zorganizować przyjęcie jedyne w swoim rodzaju, które choćby w najmniejszym stopniu będzie odbiegać od standardowych domówek. Na co zwrócić uwagę, aby organizowana impreza po prostu się udała?

1. Lista gości

Udane domowe przyjęcie to takie, gdzie każdy gość może poczuć się swobodnie w zebranym towarzystwie. Dlatego warto dokładnie przemyśleć, kogo zapraszamy na organizowaną imprezę. Jeśli na liście gości znajdziemy osoby nijak pasujące do większości zgormadzonego towarzystwa, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie odnajdą się one w poruszanych tematach. Dlatego warto czasem zrezygnować z zaproszenia kilku osób, dla dobra atmosfery, jaka ma zapanować na naszym przyjęciu. W węższym, ale zdecydowanie bardziej zżytym gronie impreza w zasadzie musi się udać.

2. Drinki

Postawienie butelki wódki lub wina na stole to pójście na łatwiznę. Udana impreza to długa impreza, więc trzeba  zadbać o to, by nasi goście nie za szybko opadli z sił. Warto zaskoczyć ich pomysłowymi drinkami, które coraz częściej zyskują na popularności przy organizacji domówek. Takie napoje jak Sex on the beach lub Kamikaze urozmaicą przyjęcie i udowodnią, że gospodarz postarał się przy jego organizacji. Można również nieco zaryzykować i zrobić krótkie show z Twoimi barmańskimi umiejętnościami lub zorganizować konkurs na zrobienie najlepszego drinka.

3. Jedzenie

Zapomnij o pizzy i chipsach – chyba że na swoje barki weźmiesz ich przygotowanie. Udane i zaskakujące przyjęcie nie może obejść się bez dobrych i smacznych zakąsek. Sprawdzonym i łatwym w przygotowaniu daniem są wszelkie sałatki, których nie powinno zabraknąć na żadnej imprezie. Postaraj się również nieco zaskoczyć swoich gości. Przy mniejszej ich ilości nieźle sprawuje się przygotowanie czegoś na ich oczach (np. w specjalnym kociołku). Postaraj się nieco rozeznać, co lubią zjeść zaproszone osoby. Na imprezie nie powinno zabraknąć również warzyw i owoców.

4. Muzyka

W kwestii muzyki najłatwiej skorzystać z bogactwa Internetu. Jednak obecność laptopa na przyjęciu niesie spore ryzyko, że to zamieni się w tzw. „imprezę z Youtubem” i goście masowo zaczną przełączać muzykę lub puszczać śmieszne filmiki. Dlatego warto wcześniej przygotować sobie playlistę utworów, które mają umilić czas organizowanego spotkania. Rodzaj puszczanej muzyki też jest ważny. Jeśli wiesz, że zebrane towarzystwo dobrze będzie się bawić przy muzyce disco, to zdecydowanie warto pójść tym tropem. Gdy jednak takiej pewności nie ma, wówczas należy zdecydować się na coś bardziej neutralnego.

5. Atrakcje i plan B

Same rozmowy i picie drinków mogą zanudzić gości. Przygotuj dla nich kilka atrakcji. Karaoke nadal cieszy się sporą popularnością i z pewnością zabawi biesiadników. Czasem mimo usilnych starań przebieg przyjęcia daleki jest od ideału. Przygotuj się więc na taką ewentualność. Kiedy domowe cztery ściany wydają się za ciasne, zaproponuj wyjście na miasto i szukanie nowych atrakcji. Ważne, aby wykazać się kreatywnością i troską o samopoczucie gości.

Wojciech Chentkiewicz
Artykuł został przygotowany z wykorzystaniem przepisu na Sex on the beach

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *