TOP10: Fakty o sieci McDonald’s

mcDonald logo

Kto z nas choć raz w życiu nie zjadł McDonald’owego fast fooda? Doskonale nam znana sieć restauracji szybkiej obsługi McDonald’s ma swoje knajpy na całym świecie. Jedzą tam przedstawiciele wszystkich nacji. Poniżej przedstawiamy 10 ciekawych faktów związanych z tą liczącą już ponad 70 lat siecią  założoną przez braci McDonald.

10. Krzyż czy „M”

Złote łuki przypominające literę M unoszące się wysoko w górę przed każdą z restauracji są wg badań bardziej rozpoznawalne niż znak „krzyża”.

9.  Hot Dog w McDonald’s?

Pierwszymi fast foodami serwowanymi w McDonaldzie były m.in. Hot-dogi, a nie znane nam dziś burgery.

8. Codziennie nowa restauracja

Według obliczeń statystyków co 14,5 godziny gdzieś na świecie otwierana jest nowa restauracja sieci McDonald’s.

mc w indiach

7. Żywiciele świata

Codziennie w „Ma-Ku” posila się około 68 milionów ludzi – to prawie dwa razy tyle ile mieszka ludzi w Polsce.

6. Zabawki

Dzięki tak dobrze rozwiniętej sieci restauracji – McDonald’s jest jednocześnie największym światowym dystrybutorem zabawek, które umieszczane są w z zestawach Happy Meal.

happy meal

5. A jednak drugi

Mimo swojej ekspansji na cały świat, sieć ta nie jest największą na świecie. Ustępuje miejsca jedynie sieci sprzedającej kanapki – Subway.

4. Niezła kasa

Dzienny obrót McDonald’s z całego świata to około 85 milionów dolarów.

3. Karierę zaczynasz sprzedając burgery

W Stanach Zjednoczonych jeden na ośmiu pracowników w swoim CV wpisane ma składanie burgerów i smażenie frytek w McDonaldzie.

pracownik mcdonalds

2. Ronald McDonald

Postać klauna Ronalda McDonalda staje się maskotką restauracji dopiero w 1965 roku, a więc przeszło 20 lat po powstaniu pierwszego lokalu. Swój debiut ma podczas Parady Święta Dziękczynienia i od tego momentu staje się najlepiej rozpoznawalną maskotką w USA.

ronald

1. W Polsce

Idąc za danymi McDonald’s Polska w naszym kraju istnieją obecnie 333 restauracje w ponad 120 miastach, zatrudniających 16 000 pracowników i obsługujących dziennie ponad pół miliona ludzi.

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *