Top 10: Cechy, na które zwracają uwagę pracodawcy

logo

Pewność siebie czy dobre wykształcenie? Starannie dobrany strój czy zdolność prowadzenia rozmowy? O tym, co okaże się najważniejsze dla przyszłego pracodawcy, z pewnością warto wiedzieć. Poniżej przedstawiamy zestaw cech, na które zwracają oni szczególną uwagę.

10. Wszechstronność

Szerokie wykształcenie ogólne połączone z konkretną specjalizacją to cecha, która w czasie dynamicznych zmian jest bardzo ceniona. Wszechstronność jest w cenie, gdyż pozwala na wykorzystanie wiedzy w wielu aspektach.

 

9. Elastyczność

Osoby elastyczne, będące w stanie dostosować się różnych warunków, to kolejna grupa wysoko oceniana na współczesnym rynku pracy. Tu zdolność przystosowania się do zmian oraz nadążanie za nimi ma ogromne znaczenie.

2

8. Zapał do pracy

Szczery zapał do pracy to cenna cecha. Osoby, które faktycznie chcą pracować na danym stanowisku, mogą liczyć na uznanie ze strony pracodawcy oraz na to, że ich zapał szybko zostanie doceniony przez współpracowników.

 

7. Kultura osobista

Wyrażanie się w odpowiedni sposób, pamięć o stosowaniu zwrotów grzecznościowych oraz zachowanie, które świadczy o wysokiej kulturze osobistej to kolejne cechy, które są wysoko oceniane w świecie pracodawców. Kultura osobista to cecha szczególnie dla tych, którzy starają się o pracę na wyższym stanowisku w firmie.

a

6. Dar prowadzenia rozmowy

Kulturalna, a jednocześnie luźna rozmowa to kolejna ważna sprawa. Dar prowadzenia rozmowy z innymi to cecha, którą można zdobyć wielkie uznanie w oczach przyszłego pracodawcy.

 

5. CV i list motywacyjny

Te dwa dokumenty wiele mówią o kandydacie na dane stanowisko. Ścisłe i konkretne, przygotowane w staranny sposób, są wizytówką każdego. Warto zatem zadbać i o ich treść, i wygląd.

 

4. Wygląd zewnętrzny

Odpowiednia prezencja to kolejna istotna sprawa. Starannie dobrany strój, skromy i elegancki zarazem, wiele mówi o kandydacie. I choć to nie szata decyduje o wartości człowieka, schludny wygląd dla starających się o pracę staje się rzeczą niezbędną.

Pracownica

3. Wykształcenie

Posiadane wykształcenie to sprawa wyjątkowo ważna. Dyplomy szkół, świadectwa ukończonych kursów oraz zdobyte certyfikaty świadczą o naszych kompetencjach. Dla pracodawcy są one również informacją o tym, że chętnie zdobywamy nowe umiejętności i lubimy poszerzać wiedzę.

 

2. Bezcenne doświadczenie

Doświadczenie zawodowe to kolejny czynnik, który brany jest pod uwagę w czasie procesu zatrudniania nowych pracowników. Praktyka, staż lub doświadczenie w innej firmie mogą okazać się silną kartą przetargową.

reka szefa

1. Wrodzone talenty

Wraz z rosnącą wiedzą na temat psychologii, pracodawcy zaczynają zwracać uwagę na talenty kandydatów na wybrane stanowisko. Test predyspozycji zawodowych, prowadzony m.in. przez ekspertów z Strengths Expert, to coraz ważniejsze badanie pozwalające określić faktyczne zdolności każdego z nas. Dzięki tej wiedzy jesteśmy w stanie lepiej kierować swym życiem zawodowym. Nasze wrodzone zdolności mogą się też okazać najcenniejszą cechą dla potencjalnego pracodawcy. Warto zatem chwalić się talentami i podkreślać ich wartość.

Każdy pracodawca stara się zatrudniać takich pracowników, którzy są w stanie dopasować się do zasad w firmie. Indywidualne talenty, które wielu z nas traktuje z pewnym lekceważeniem, również mają wielkie znaczenie. Jeśli już je znamy – pochwalmy się nimi! Może ułatwić nam to nie tylko zdobycie pracy w firmie, ale i objęcie w niej takiego stanowiska, które pozwoli nam na efektywny rozwój.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *