TOP10: Miejsca, które trzeba odwiedzić na Wyspach Kanaryjskich

WAKACJE

Zbliżają się wakacje, czas podróży, odpoczynku i relaksu. Jednym z najczęstszych kierunków wojaży są Wyspy Kanaryjskie – archipelag siedmiu dużych i kilkunastu mniejszych wysp.

10. La Gomera

Ta wyspa to kwintesencja dzikości Wysp Kanaryjskich. Znajdziemy tutaj prastary las, żwirowe plaże i pamiątki z czasów Kolumba. Przede wszystkim jednak na La Gomerze można poobcować z naturą, z dala od turystycznego zgiełku.

9. Fuerteventura

Zwiedzanie Wysp Kanaryjskich to nie tylko plażowanie, ale i smakowanie lokalnych wyrobów. Na Fuerteventurze można spróbować wyrobów z aloesu, a także świeżych kozich serów. Dlatego zwracajmy uwagę na znaki, także te ręcznie robione – najlepsze produkty dostaniemy u przydrożnych sprzedawców.

8. Fuerteventura – Oasis Park

Oasis Park to miejsce, gdzie połączono ogrody zoologiczne i botaniczne. Możemy skorzystać z przejażdżki na wielbłądzie, zobaczyć pokaz aligatorów czy zaprzyjaźnić się z papugami. W Oasis Park znajduje się także bardzo dużo odmian kaktusów i innych egzotycznych roślin.

7. Lobos

Według danych urzędowych wyspę te zamieszkuje tylko… jedna osoba. Na Lobos znajduje się przepiękny rezerwat przyrody, który sprzyja długim spacerom, wycieczkom rowerowym, przejażdżkom jeepami czy quadami.

6. Lanzarote

Wyspa jest wpisana na listę UNESCO jako Światowy Rezerwat Biosfery. Na niemalże całej powierzchni Lanzarote znajdziemy zastygłą lawę, a także ponad 300 wulkanicznych stożków. Ognisty charakter wyspy poznamy najlepiej w parku Timanfaya.

5. Teneryfa – masyw wulkaniczny Teide

Park Narodowy Teide osadzony jest na stożku wulkanu. Jego krater ma średnicę aż 15 km, a jego obwód to ok. 40 km! Poczujemy się tutaj raczej jak na księżycu, a nie w raju pod palmami – na zawsze w naszej pamięci utkwi widok przepięknej pustynnej przestrzeni ze sterczącymi skałami wulkanicznymi.

4. Teneryfa – plaże El Medano

El Medano jest miejscowością leżącą na południowo-wschodniej części wyspy. Znajdziemy tu dwie największe naturalne plaże na Teneryfie, Playa Grande i Playa Tejita. Rozgranicza je wulkaniczne wzniesienie, zwane też Czerwoną Górą, skąd można podziwiać piękną panoramę wybrzeża.

3. Teneryfa – Santa Cruz

Będąc w Santa Cruz trzeba zobaczyć Auditorio de Tenerife, czyli salę koncertową, która może przywodzić na myśl operę w Sydney. Spacerując ulicą handlową Calle Castillo znajdziemy butiki i sklepy najlepszych marek. Warto zajrzeć także do malowniczej hali targowej Mercado de Africa, gdzie znajdziemy najlepsze owoce, warzywa, przyprawy i słodycze.

2. Gran Canaria

To tutaj znajduje się Las Palmas – miasto o najlepszym klimacie na świecie. O każdej porze roku możemy tu liczyć na piękną pogodę, cudowne plaże i niezapomniane wrażenia. Oprócz wypoczynku, Gran Canaria oferuje wiele architektonicznych skarbów.  

1. Gran Canaria – piękno codzienności

Spędzając czas na Gran Canarii warto na chwilę się zatrzymać i zobaczyć z bliska urodę wyniosłych gór, wijących się serpentynami dróg i uroczych wiosek. W Cruz de Tejeda, geograficznym centrum wyspy, znajdziemy też kilka punktów widokowych, z których można podziwiać całą Gran Canarię.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *