TOP10: Najlepsze naturalne afrodyzjaki

Afrodyzjaki logo

W dzisiejszych czasach jest wiele sposobów na poprawę kondycji seksualnej. W telewizji, aż roi się od różnych specyfików. Suplementy diety, które widzimy w reklamach bardzo często są kosztowne i nie koniecznie dają efekt, a do tego obciążają żołądek. Na szczęście natura dostarcza nam większość z tych „dobrych” związków w jedzeniu. Poniżej podajemy kilka produktów, które poprawią waszą kondycję seksualną. Są one łatwo dostępne, zdrowe, a do tego smaczne i dające wiele przyjemności. Spróbujcie.

10. Arbuz
Badacz z Teksasu dowiedli, że jedzenie tego owocu może mieć podobny efekt, jak przyjmowanie Viagry. Arbuz zawiera cytrulinę i argininę. Uruchamiają one produkcję tlenku azotu – czyli związku, który prowadzi do rozluźnienia naczyń krwionośnych, a co za tym idzie każdy wie ….

Afrodyzjak Arbuz
9. Krewetki
Zawierają sporo cynku , który poprawia libido i jakość nasienia. Dostarczają też wapnia i magnezu potrzebnych mięśniom oraz selenu, który pomaga regulować pociąg seksualny, liczbę plemników i płodność. Znajdziemy w nich też duża ilość fenyloalaniny, która poprawia nastrój i zwiększa apetyt na seks.

Krewetki afrodyzjak
8. Trufle
Podziemne grzyby znane są jako afrodyzjak na całym świecie, ze względu na swój niecodzienny aromat. Pochodzi on od zawartej w nich substancji – alfa androstonolu , który imituje zapach feromonów. To hormony, które wywołują pożądanie.

trufle afrodyzjak
7. Banany
Owoce o sugestywnym kształcie zawierają alkaloid zwany bufoterniną , który poprawia nastrój, zwiększa pewność siebie i stymuluje pociąg seksualny. Najwięcej tego cennego składnika znajduje się tuż pod skórką.

banany afrodyzjak
6. Pestki dyni
Podobnie jak krewetki są bogate w cynk – czyli składnik odżywczy kluczowy dla zdrowia seksualnego i płodności. Naukowcy z Holandii dowiedli, że produkty bogate w cynk i kwas foliowy sprawiały, że liczba plemników u mężczyzn borykających się z problemami płodności wzrastała nawet o 74 procent.

Pestki dyni afrodyzjak
5. Szparagi
Zawierają dużo potasu i wapnia, które wspomagają produkcję hormonów, podnosząc poziom energii. Zawierają też witaminę E, która poprawia napływ krwi do genitaliów.

Szparagi afrodyzjak
4.Pomidory
Bogate w beta-karoten, który zostaje w organizmie przetworzony w witaminę A. Jest on niezbędny dla zdrowia seksualnego. Witamina A odgrywa również kluczową rolę w produkcji testosteronu.

Pomidor afrodyzjak
3. Papryczka Chili
Kaspaicyna jest odpowiedzialna za ostrość papryki, a jednocześnie stymuluje mózg do uwalniania poprawiających nastrój endorfin. Chili stymuluje układ nerwowy, co potęguje podniecenie.

Papryczka afrodyzjak
2. Imbir
U szczurów laboratoryjnych, które karmiono imbirem, stwierdzono wzrost wagi jąder. Naukowcy podejrzewają, że pikantny korzeń może mieć podobny wpływ na poziom testosteronu u mężczyzny.

imbir afrodyzjak
1. Ostrygi
Ten morski przysmak zawiera bardzo dużo cynku niezbędnego do produkcji testosteronu. Znajduje się w nich też kwas asparaginowy – związek uwalniający takie hormony jak testosteron i estrogen.

Ostrygi afrodyzjak


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

1 Komentarz

  1. An

    22 lutego 2015 at 13:02

    Czytałam gdzieś tutaj artykuł, że banany i arbuzy niwelują popęd seksualny…

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *