TOP10: Najdziwniejsze konkursy o tytuł Miss

logo

Wybory Miss kojarzą nam się z pięknymi kobietami, ubranymi w eleganckie suknie wieczorowe, skąpe stroje kąpielowe, prezentującymi swoje zalety przed jurorami. Wygrywa w nich najpiękniejsza. Miss jednak nie wszędzie i nie dla wszystkich znaczy to samo.  Na całym świecie tytuł miss można otrzymać w wielu różnych kategoriach . T10 przedstawia najdziwniejsze konkursy o tytuł miss.

10. Miss atomu

Ten konkurs piękności ma na celu pokazanie jakie piękne kobiety pracują w przemyśle nuklearnym i jednocześnie zmienić znaczenie słowa „atomowe”, które kojarzy się ludziom raczej bardzo negatywnie.  Nuclear.ru jest organizatorem tego konkursu. Wziąć w nim mogą udział kobiety w wieku 18-35 lat, które są zatrudnione w elektrowniach, firmach, przedsiębiorstwach zajmujących się energią atomową oraz studentki nauk z tym związanych. Pierwszy konkurs odbył się w 2004 roku. Zdjęcia uczestniczek konkursu często robione są w plenerze, na tle chociażby kominów elektrowni. Konkurs Miss Atom w Rosji ma w mediach oddźwięk bardzo duży i wpływa bardzo pozytywnie na wizerunek rosyjskiej energii atomowej. Ostatnie informacje o wynikach konkursu pochodzą z 2011 roku. Zwyciężczynią została Maryna, a dokładniej- Марина Кирий.

Uczestniczka konkursy Miss Atom na tle kominów elektrownii

Uczestniczka konkursy Miss Atom na tle kominów elektrowni

Zwyciężczyni Miss Atom z 2011 roku

Zwyciężczyni Miss Atom z 2011 roku

 

9. Miss operacji plastycznych

Pierwszy konkurs na miss operacji plastycznych odbył się w Pekinie w 2004 roku. Kobiety i transseksualiści w wieku 17-62 mogli brać w nim udział. Zwyciężczyni lub zwycięzca uzyskiwał tytuł posiadacza „najlepszego sztucznego ciała”. Inne ciekawe tytuły to np. Miss Największej Zmiany. Pierwszą zwyciężczynią została pani Feng Qian, zawdzięcza to paru zabiegom z użyciem botoxu, liposukcji policzków i talii, a także zabiegowi poszerzenia oczu.

Miss Operacji Plastyczny Fenq Qian

Miss Operacji Plastyczny Fenq Qian

8. Konkurs Sister Italia

W 2008 roku, pewien włoski ksiądz Antoni Runi wpadł na pomysł zorganizowania konkursu piękności online dla zakonnic w przedziale wiekowym 18 do 40 lat. Ludzie mogli wybrać najatrakcyjniejszą zakonnicę przeglądając zdjęcia i profil kandydatki. Zanim konkurs wystartował, okrzyknięto go bardzo kontrowersyjnym.  Pachniało w nim grzesznymi myślami i niecnymi zamiarami. Na skutek tych protestów konkurs odwołano i nigdy się nie odbył.

Sister Italia

Sister Italia

7. Alternatywna Miss Irlandii

Uczestnicy tego konkursu – tj. mężczyźni i kobiety muszą wydobyć na scenie swoje alter ego za pomocą rekwizytów, które uznają za konieczne.  Każde z uczestników ma do zaliczenia wyjście w stroju kąpielowym, sukni wieczorowej. Oceniany jest wdzięk, pewność siebie i osobowość. Osoby startujące w tym konkursie to prawdziwi ekscentrycy. Byli już tacy, którzy przebierali się za zielone potwory, kładli się na madejowym łożu, wciągali kokainę itp. Zwycięzca otrzymuje Koronę Meduzy z Shamrock.

Jeden z uczestników

Jeden z uczestników

Zwyciężczyni Miss Alternative Ireland Minnie Melange

Zwyciężczyni Miss Alternative Ireland Minnie Melange

 

6.  Miss Ciąży

Kobiety z dużym brzuszkiem dalej mają szansę wygrać konkurs piękności. Co prawda nazywa się on Miss Ciąży, ale zawsze coś.  Konkurs Miss Ciąży staje się coraz bardziej popularny w wielu krajach na świecie m.in. w Peru, Rosji czy nawet USA. Kobiety pozują między innymi w bikini. Nagrodą jest tysiąc dolców,  który można przeznaczyć na potrzebne dziecku przedmioty.

Uczestniczki Miss Ciąży

Uczestniczki Miss Ciąży

5. Miss Więzienia

Każdego roku w kolumbijskim więzieniu Buen Pastor w Bogocie organizowany jest konkurs na Miss Więzienia.  Panie paradują na wybiegu w maskach, ptasich piórach, aby zdobyć tytuł najpiękniejszej. Podobne konkursy odbywają się w Rio de Janeiro, w Sao Paulo, Nairobi, a nawet na Litwie. Najciekawszą nagrodą w takich konkursach jest wcześniejsze zwolnienie z aresztu – jest to laur za pierwsze miejsce w więzieniu na Syberii.

Uczestniczki Miss Więzienia

Uczestniczki Miss Więzienia

 

4. Miss Kondoma

O co w tym wszystkim chodzi? Otóż celem tego konkursu jest oprócz oczywiście go wygrania, uświadomienie jak największej liczbie ludzi rosnącego problemu jakim w Tajlandii jest AIDS. Uczestniczki muszą wziąć głęboki wdech i nadmuchać ile się da prezerwatywę. Oprócz tego wśród uczestniczek sprawdzana jest wiedza na temat wirusa HIV i bezpiecznego seksu. Inicjatywa konkursu wydaje się być słuszna, aczkolwiek zdobycie tytułu Miss Kondoma, dla osób, które idei tego wydarzenia nie znają, może kojarzyć się zupełnie z inną sytuacją….

Miss Kondom w Tajlandii

Miss Kondom w Tajlandii

 

3. Miss Mama Kilo

Ten niezwykły konkurs daje możliwość zostania Miss paniom o okrąglejszych kształtach. Jedyny wymóg dla kandydatek to waga minimum 90 kg. Wybory miss pań pulchnych odbywa się co roku w Kamerunie. Oprócz urody, oceniane są poglądy na sprawy społeczne oraz umiejętności jakie powinna mieć opanowane  pani domu.

Zwyciężczyni Miss Mama Kilo

Zwyciężczyni Miss Mama Kilo

2. Miss „pól minowych”

Wcześniejsze konkursy organizowane były z lekkim przymrużeniem oka. Miss „pól minowych” porusza dość duży i poważny problem związany z obecnymi w Afryce polami minowymi. Aby uwydatnić problem i przywrócić poczucie własnej wartości ofiarom takich min, utworzono powyższy konkurs. Odbywał się on w Angoli i w Kambodży (gdzie w późniejszym czasie został zakazany). Nagrodą dla zwyciężczyni była specjalna proteza wykonana w Norwegii.

Uczestniczka Miss Landmine

Uczestniczka Miss Landmine

1. Miss Bum Bum

Konkurs ten to nic innego jak wybory najseksowniejszych pośladków na świecie. Odbywa się on w Brazylii. W 2012 roku udział w nim brały przedstawicielki 27 państw. Runda kwalifikacyjna odbyła się przez Internet, a 15 pań o najlepszych kształtach przeszło do wielkiego finału. Zwyciężczynią została Carine Felizardo.

Uczestniczki Miss Bum Bum

Uczestniczki Miss Bum Bum

Miss_Bum_bum_top10_3

Pośladki kandydatek

Finalistki

Finalistki

Zwyciężczyni Miss Bum Bum 2012 Karine Felizardo

Zwyciężczyni Miss Bum Bum 2012 Karine Felizardo


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *