TOP10: Najciekawsze inspiracje dla dzieci

Słodkie dziecko

Nie masz pomysłów na spędzenie wolnego czasu z dzieckiem, nudzi was wygląd jego pokoju, chcecie zmian lub szukacie inspiracji do działania. Oto 10 najciekawszych inspiracji dla dzieci i rodziców zebrane z materiałów Magazynu FunkyDiva

 

10. Nietypowe łóżko

Jeśli twoje dziecko ma problemy ze spaniem, boi się zostawać na noc same w pokoju, możesz sprawić aby miejsce, w którym śpi było dla niego oazą spokoju, czymś bezpiecznym, przyjemnym, w którym będzie chciał spędzać czas. Zaproponuj mu niecodzienne, nietypowe łóżko.

[nggallery id=2]

9. Wykorzystaj niepotrzebne rzeczy

Zamiast wyrzucać niepotrzebne śmieci z domu, spróbuj je ponownie wykorzystać. Zainspiruj swoje dziecko do kreatywnej zabawy. Świetnym pomysłem jest wykorzystanie niepotrzebnych słoików i pomalowanie ich aby przypominały głowy ludzików LEGO.  Wystarczy do tego odpowiedni słoik, żółta farba i olejny marker. Zabawa dla każdego fana LEGO murowana. Inny pomysł to np. wykorzystanie butelek plastikowych, które mogą nadać się do przechowywania kredek, flamastrów i innych drobnych przedmiotów. Do jeszcze innych pomysłów należą budowa lampki nocnej z butelki z wykorzystaniem techniki decoupage lub po prostu budowa śmiesznych zabawek z odpadów. Gdy taka zabawa się popsuje przynajmniej z czystym sumieniem będzie można ją wyrzucić. Pomysły leżą „w koszu na śmieci”, dlatego życzymy kreatywności.

[nggallery id=3]

 

8. Zmień meble dziecka na coś do jedzenia

Twoje dziecko posiada nudne, szare popisane meble, z rozwalającymi się drzwiczkami i szufladami? Zmień wystrój pokoju dziecka, przez dodanie smakowitych akcentów meblowych. Takie rzeczy jak poduszka w kształcie herbatnika, łóżko w kształcie tabliczki czekolady lub bujana parówka dodadzą kolorów i pozytywnych emocji w pokoju twojej pociechy.

[nggallery id=4]

 

7. Zmień stolik – biurko dziecka na bardziej zakręcone

Stolik lub biurko to jedno z podstawowych elementów wyposażenia pokoju dziecięcego. Przy nim nasza pociecha się uczy, odrabia lekcje, maluje i rysuje oraz spędza część swojego wolnego czasu. Aby uprzyjemnić mu pracę przy takim biurku, można pokusić się o zakup lub zrobienie czegoś oryginalnego. Poniżej kilka przykładów nietypowych stolików, przy których nawet najgorszy leń powinien zmotywować się do pracy.

[nggallery id=5]

[ads1]
[ads2]

 

6.Bajkowe zwierzęta

Jeśli macie pozytywnie zakręconą rodzinę i lubicie przebierać się na ostatki oraz najważniejsze – posiadacie czworonożnego przyjaciela domu, stwórzcie szałową i śmieszną kreację dla swojego pupila. Niezadowolony z tego pomysłu może być tylko twój pies 🙂

[nggallery id=1]

 

5. Tematyczne urodziny

Twoje dziecko jest fanem Sponge Boba, Batmana, Reksia czy Supermana. Wykorzystaj to kiedy będzie miał urodziny. Zrób mu wielką niespodziankę i przygotuj tematyczne przyjęcie. Gwarantujemy, że będzie to dzień szczególny i długo o nim nie zapomni.

Możesz przygotować tematyczne stroje, papierowe talerzyki, kubeczki i serwetki, obrus, naklejki, a nawet zaproszenia. Ukoronowaniem tematycznej imprezy będzie tort z ulubionym bohaterem z kreskówki. Przykłady takich tortów znaleźć można TU.

[nggallery id=6]

 

4. Nietypowy smoczek

Gdy twoje dziecko jest jeszcze małe i do zaśnięcia i uspokojenia się potrzebuje smoczka, zaserwuj mu jeden z poniższych zakręconych. Niektóre są naprawdę śmieszne, inne natomiast zupełnie nie na miejscu. Mimo wszystko zdjęcia waszych pociech z takimi smoczkami na długo „zawisną” na waszych ścianach czy pulpitach komputerów.

[nggallery id=7]

 

3. Śmieszny dywan

Kolejny przykład na inspirację z kategorii „meble i dekoracje”. Za pomocą tych śmiesznych i dziwnych dywanów można zmienić wystrój i jednocześnie nastrój w pokoju dziecka. Najbardziej popularny dywan z narysowanymi ulicami i budynkami jest już chyba trochę passe. Zamiast tego na podłogę połóż dywan z rysunkiem „gry w klasy”, z tablicą do badania wzroku, w kształcie smażonego jajka czy plasterka  kiełbasy.

[nggallery id=8]

 

2. Naklejki na ściany

Jeśli nie chce ci się malować ścian lub zmieniać tapety, użyj gotowych naklejek na ściany. Do wykorzystania są przeróżne motywy: bajkowe, zwierzęce, animowane lub takie co świecą w ciemnościach.

[nggallery id=9]

 

1. Dom zjeżdżalnia

Opcja dla naprawdę szalonych i przede wszystkim bogatych rodziców. Może z zewnątrz poniższy budynek nie zachwyca i wygląda raczej normalnie, za to w sercu budynku kryje się ogromna zjeżdżalnia.  Taki dom to spełnienie najskrytszych marzeń dzieci. Cóż może być lepszego niż dostać się na śniadanie, obiad lub kolację sunąc na wielkiej zjeżdżalni.

[nggallery id=10]

 

Te i wiele więcej inspiracji znajdziecie w Magazynie Dla Rodziców i Dzieci – FunkyDiva.pl.


funky-diva-1


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *