TOP10: Obrazkowa historia wibratora

a418_dildo

Dziś mały, dyskretny, schowany w miejscu niedostępnym dla innych. Kiedyś większy, na parę lub z długimi kablami. Mowa o wibratorze, który to pomaga naszym Paniom w trudnych chwilach, momentach niepewności i samotności. Wynalazek ten towarzyszy kobietom od bardzo dawna. Obecnie Panie mogą przebierać w tysiącach modeli, różniących się kształtem, materiałem lub kolorem. Poniżej w 10 zdjęciach prezentujemy kluczowe momenty z historii tego wynalazku.

10. Kamienne początki

Pierwszym udokumentowanym wibratorem jest 20-centymentrowy kamienny fallus wykonany około 28 tys. lat temu, znaleziony w okolicy niemieckiego miasta Ulm.

10 Antyczny fallus

9. Grecja

W starożytnej Grecji hitem było drewniane dildo obciągnięte skórą. Był to świetny towar eksportowy. Zdarzało się też dildo szklane, które należało wypełniać ciepłym mlekiem.

9 falllus antyczna grecja

8. Chińscy cesarze

Około 200 roku prawdziwymi dziełami sztuki były dilda używane na dworach chińskich cesarzy. Wykonywano je z drogocennych materiałów, takich jak kość słoniowa, brąz lub jadeit.

8 wibrator

7. Manipulator

W 1869 roku opracowano urządzenie o nazwie manipulator, które napędzane było silnikiem parowym. Pomysłodawcą okazał się George Taylor.

7 Manipulator na parę wodną

6. Ręczny podręczny

21 lat po wynalezieniu manipulatora, opracowano Pulsocona, który był wynalazkiem przełomowym. Był to „wibrator” przypominający ręczną wiertarkę.

6 Pulsocon

5. Pierwsza elektryka

W 1902 roku pojawia się pierwszy elektryczny wibrator. Był piątym zelektryzowanym sprzętem gospodarstwa domowego zaraz po maszynie do szycia, wentylatorze, czajniku i tosterze.

5 Hamilton Beach Wibrator z 1902 r

4. Niagara

W 1954 roku opracowano aparat Niagara N1. Tym, co wyróżniało go na tle konkurencji, był obrotowy potencjometr, pozwalający na regulowanie intensywności wibracji.

4 Niagara N1 Wibrator

3. Bezprzewodowy

W 1966 roku amerykański wynalazca Jon H.Tavel opatentował pierwszy bezprzewodowy elektryczny wibrator.

3 Wibrator elektryczny bezprzewodowy z 1966

2. Polska i wibrator

Wibratorem z PRLu był „Turystyczny aparat do masażu” wyprodukowany w 1977 roku przez Spółdzielnię Inwalidów „TELSIN” Zakład Podzespołów Teletechnicznych.

2 Turystyczny aparat do masazu

1. Dzisiejsza technika

Dziś modeli wibratorów są miliony, posiadają najróżniejsze udogodnienia. Jednym z ciekawszych jest m.in. Lelo Yva – powlekany 18-karatowym złotem, ma kształt dopasowany do kości łonowej i mnóstwo trybów pracy oraz zmienną temperaturę. Kosztuje około 1500 dolarów.

leio yva 1 wibrator


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

1 Komentarz

  1. Ewa

    18 listopada 2014 at 22:54

    Ciekawe. Zajrzyjcie na http://www.deeleedoo.pl – ciekawe modele z drewna i do tego ręcznie robione:)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *