Zabawkowy powrót do przeszłości

logoklocki

Zgodnie z powszechnym twierdzeniem, utrzymanym oczywiście w żartobliwym tonie, mężczyźni oczekujący narodzin potomka, pragną, by był to syn. Dlaczego? Bo z synem będą mogli bez skrępowania wrócić do beztroskich czasów dzieciństwa, przede wszystkim podczas wspólnej zabawy.

 

Ulubione chłopięce gadżety

Nie ulega wątpliwości, że współczesne zabawki niekoniecznie przypominają te, które pamiętamy z dzieciństwa. Ich możliwości i rozmaite funkcje potrafią zaskoczyć niejednego miłośnika nowoczesnych technologii. W tym świetle przestaje dziwić fakt, że panowie, słynący z zamiłowania do nowinek technicznych, nie bronią się przed zabawą różnego rodzaju pojazdami czy kolejkami, które najczęściej znajdują się w obszarze zainteresowań małych chłopców.

logo

Jak rozpocząć motoryzacyjną przygodę?

Zabawki, które w pewnym tego słowa znaczeniu można określić mianem motoryzacyjnych, dostępne są obecnie w bardzo szerokiej ofercie w sklepach internetowych, takich jak Merlin. Bogactwo oferty niewątpliwie wywoła charakterystyczny błysk w oku wielu mężczyzn, a jednocześnie przyczyni się do powstania prawdziwej fali wspomnień. A pokusie ponownej zabawy takimi akcesoriami z pewnością trudno się oprzeć.

Nie zapominajmy jednak, że motoryzacyjna przygoda naszego malucha będzie źródłem radości tylko wtedy, gdy wybrane zabawki będą dostosowane do jego wieku. W związku z tym na początku lepiej zamiast nowoczesnej kolejki sięgnąć po niewielką ciuchcię czy plastikowy samochodzik wykonany z drewna. Taka zabawka bez cienia wątpliwości przypadnie dziecku do gustu, a jego szczery uśmiech będzie tego najlepszym dowodem.

Od ciuchci do prawdziwego toru

dziecko bawiace sie z mama

Zabawkowe pojazdy mają jeszcze jedną, ale za to niezwykle istotną zaletę. Zachęcają maluszka do aktywności motorycznej i manualnej, a modele wydające dźwięki dodatkowo stymulują jego zmysły. Z biegiem czasu możemy pokusić się o budowę małego toru przeszkód, najlepiej wspólnej, rozwijając przy tym kreatywność pociechy. Aż w końcu przyjdzie ten moment, w którym będziemy mogli kupić pierwszy prawdziwy tor wyścigowy lub elektryczną kolejkę.

 

Sklepowe półki niemal uginają się od rozmaitych modeli torów wyścigowym i kolejek elektrycznych, więc podjęcie ostatecznej decyzji może okazać się nie lada wyzwaniem. Zwróćmy zatem uwagę, by wybrana zabawka spełniała przede wszystkim podstawowe normy bezpieczeństwa, gwarantując wiele godzin beztroskiej rozrywki.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *