Wieje podczas jazdy? Nowe uszczelki do drzwi samochodu pomogą!

highway-2909336_1920

Każdemu kierowcy zależy na tym, aby jego samochód był w pełni sprawny i zadbany. Nic w tym dziwnego. W końcu auto jest w pewien sposób wizytówką jego właściciela. Pomimo tego zdarza się zapomnieć o kilku mniej oczywistych elementach samochodu. Jednymi z takich części są uszczelki do drzwi. Są to bardziej istotne elementy niż może Ci się wydawać. Jeśli są uszkodzone, to mogą stać się zarówno uciążliwe, jak i niebezpieczne. W końcu rozpraszają kierowcę. Tym bardziej powinieneś się przyjrzeć swoim uszczelkom do drzwi samochodu, a z tego tekstu dowiesz się o nich wszystkiego czego potrzebujesz.

Dlaczego uszczelki do drzwi są takie ważne?

Uszczelki do drzwi to elementy istotne z kilku powodów. Przede wszystkim nie dopuszczają wody do wnętrza samochodu. Poza tym możesz liczyć na to, że skutecznie ograniczą ilość hałasu, docierającego z zewnątrz. Sam więc widzisz, że ich zastosowanie jest niezwykle istotne dla komfortu jazdy. Niestety najczęściej kierowcy przypominają sobie o nich, dopiero gdy dzieje się z nimi coś niedobrego. Wtedy jest zazwyczaj za późno i należy taką część wymienić.

Jak zadbać o uszczelki drzwi?

Odpowiednia konserwacja uszczelek drzwi samochodowych może sprawić, że będą Ci służyły naprawdę długo. W jaki sposób to zrobić? Nie jest to nic trudnego. Wystarczy zainwestować w uniwersalny płyn czyszczący, pędzelek i silikon. Pędzelkiem musisz nałożyć płyn na uszczelkę i dokładnie ją przeczyścić. Następnie dokładnie ją wytrzeć, po czym nałożyć warstwę silikonu. Jeśli regularnie czyścisz uszczelki do drzwi samochodu, to nie musisz za każdym razem go używać.

Co zrobić, gdy uszczelka się zniszczy?

Czasem dochodzi do sytuacji, gdy musisz wymienić uszczelki do drzwi samochodu. Podobnie jak w przypadku ich czyszczenia, nie należy to do bardzo skomplikowanych procesów. Polecamy jednak posiłkować się pomocą specjalistów. Będziesz wtedy pewien, że wszystko zostanie zamontowane w odpowiedni sposób. Możesz również spróbować naprawić uszkodzoną uszczelkę. Na rynku dostępnych jest sporo zestawach naprawczych, przeznaczonych do tego celu. Jeśli czujesz się na siłach, to spróbuj przeprowadzić taką regenerację.

Ile to kosztuje?

Wymiana uszczelki do drzwi, raczej nie jest drogą usługą. Tym bardziej zachęcamy do skorzystania z pomocy specjalistów. Oczywiście ceny mogą różnić się w zależności od mechanika. Co do samych uszczelek, możesz je dostać już za 50 złotych. Świetnym przykładem jest sklep E-Guma. Możesz tam kupić tą część, we wcześniej wspomnianej cenie. Co więcej, będzie ona kompatybilna z różnymi modelami samochodów. Jest to przydatne, zwłaszcza jeśli posiadasz kilka aut i chcesz zakupić produkt zapasowy.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *