TOP10: Najciekawsze najnowsze teledyski w muzyce alternatywnej

najciekawsze-najnowsze-teledyski-w-muzyce-alternatywnej

W dobie mediów społecznościowych i szybkiej wymiany ogromnych ilości przeróżnych informacji nie jest łatwo być ze wszystkim na czasie – a już zupełnie nie jest łatwo, jeśli chodzi o muzykę. W sieci niemal codziennie pojawia się coś nowego. Samemu naprawdę trudno zapanować nad tym chaosem… Jakie internetowe narzędzia mogą być przydatne?

Pomocne okazują się portale muzyczne, które w przystępny sposób podają uporządkowane już newsy w dziedzinie danego gatunku muzycznego. Jeśli chodzi o muzykę alternatywną, naszym faworytem jest serwis Electronic Beats. W dziale „Oglądaj” znaleźć można ciągle rozbudowywaną bibliotekę teledysków – zarówno tych najnowszych, jak i starszych, dzisiaj nierzadko uznawanych za kultowe. Głównie na jego podstawie sporządziliśmy specjalnie dla Ciebie listę najciekawszych alternatywnych klipów ostatnich tygodni. Sporo na niej polskich pozycji.

Krzysztof Zalewski – Miłość Miłość

Zapowiadający nową płytę Krzysztofa Zalewskiego singiel doczekał się bardzo metaforycznego i artystycznego teledysku. To próba ukazania kruchej i trudnej miłości – ze sporą ilością porcelany…Wzrusza.

Brodka – Up To The Hill

Zwyciężczyni programu „Idol” sprzed wielu lat już dawno zerwała z wizerunkiem naiwnej i nieskomplikowanej dziewczyny z prowincji. Jest dojrzałą artystką – dowodzą tego m.in. jej najnowsze teledyski. „Up To The Hill” skupia się na motywie oczu… I nie można oderwać od niego wzroku.

Bishop Briggs – The Way I Do

Minimalistyczny klip brytyjskiej wokalistki pełen jest emocji i obrazów niejasnych, tajemniczych, nawet niepokojących. Uwagę przykuwa sama artystka w swojej krwistoczerwonej bluzie… Warto przyjrzeć się tej produkcji i dobrze ją przemyśleć.

Crystal Castles – Concrete

Nie wszystkie najnowsze teledyski są artystycznie czy fabularnie skomplikowane. Niepokojący, lecz w zupełnie inny sposób jest np. ostatni klip grupy Crystal Castles. Obserwujemy tu młodą kobietę – prawdopodobnie pod wpływem środków odurzających – w klubie, w świetle niebieskich dyskotekowych świateł. Jest w tym coś trudnego do wyjaśnienia, co przyprawia o dreszcze.

Kroki – Eyes

Główną rolę w tym klipie odgrywają ogromne, niebieskie oczy dziewczyny w różowej kurtce. Wszystko odbywa się w pięknej okolicy, lasy, jeziora, polska wieś… To historia kameralna, skupiająca się na detalach. Z pewnością warto przyjrzeć jej się bliżej – tak jak i całej twórczości tego świetnie się zapowiadającego polskiego zespołu.

Moderat – Eating Hooks

Dość dziwną, mocno „tekstylną” i przechodzącą później w artystyczne spojrzenie na nagość wizję zaserwowało swoim fanom berlińskie trio producenckie Moderat. Całość robi naprawdę dobre wrażenie. Warto skupić się na szczegółach tego klipu, które ciekawie korespondują z tekstem utworu.

Miłego oglądania!


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *