TOP10: Kosmiczne samochody

Corvette silver stock images from car show in Canada

Są samochody zwykłe i niezwykłe. Są jednak również i te, które potrafią trwale wyryć się w pamięci pomysłowym, dopracowanym w każdym szczególe designem. Takie, które w każdym mężczyźnie budzą fascynację. Poznaj Top 10 pojazdów, które budzą wyobraźnię!

10. Porsche 918 Spyder

Samochód z limitowanej serii, wypuszczonej na rynek w dokładnie 918 egzemplarzach. Pojazd szybki i mocny, mający 540 koni mechanicznych pod maską i zaprojektowany z dbałością o każdy wizualny detal. Co ciekawe, Porsche 918 bardzo chętnie był umieszczany w grach komputerowych, m.in. Need For Speed.

9. Chevrolet Corvette

Corvette znane są miłośnikom motoryzacji od lat 50-tych XX wieku, logo Stingray od 70-tych. Już wtedy budziły zainteresowanie i na stałe zapisały się w historii. Chevrolet stale rozwijał swój pierwotny pomysł i w 2013 r. pokazał siódmą generację – C7. Wszystkie bez wyjątku (od C1 do C7) w swoich czasach budziły podziw i każdą z nich warto się zainteresować.

8. Lamborghini Gallardo

Trudno znaleźć mężczyznę, który nigdy nie marzył o Lamborghini. Zdecydowanie marka ta jest synonimem samochodu sportowego i designu kojarzącego się z szybkością. Gallardo to najpopularniejszy z modeli, żaden inny model Lamborgini nie został wyprodukowany w tak dużej liczbie egzemplarzy.

7. Ferrari 458 Italia

Skoro mowa o Lamborghini, trzeba powiedzieć i o Ferrari, marce-legendzie. Produkowany do roku 2015 model 458 osiąga maksymalną prędkość 340 km/h, zaś setkę osiąga w 3,5 sekundy. Wygląd został zaprojektowany tak, by sprzyjał szybkiej jeździe, a jednoczesnie niesamowicie cieszył oko.

6. Aston Martin V8 Vantage

Ten samochód stojąc w miejscu wygląda po prostu dobrze. Jednak gdy ruszy, ujawnia się zamysł projektantów – jego stylistyka podkreśla bowiem idealnie szybkość jazdy. W 11,5 sekundy potrafi rozpędzić się do 160 kilometrów na godzinę. Co ciekawe, w 2 lata po wypuszczeniu modelu, stworzono jego ulepszoną wersję o mniejszym zużyciu paliwa.

5. Ariel Atom V8

Tym razem coś zupełnie innego – pojazd przypominający raczej bolid, niż standardowy samochód. Szybki, mocny, mknie jak rakieta – którą zresztą wizualnie przypomina. Przez 2 lata model ten szczycił się rekordem okrążenia toru Top Gear.

4. Bullet Bird

To prawdziwy klasyk. Bullet Bird to trzecia generacja Forda Thunderbird. Ta popularna marka prócz swojego flagowego mustanga ma w swoim portfolio auto o bardzo sportowych korzeniach inspirowane włoskim Ferrari. Jego przypominający rakietę wygląd nawet po latach, mimo zmiany mody, nadal budzi zainteresowanie zwłaszcza wśród kolekcjonerów.

3. BMW i8

To nowoczesna hybryda sportowa posiada pod maską zarówno standardowy silnik benzynowy, jak i… elektryczny! Bogate wyposażenie, znakomity współczynnik oporu powietrza, a przede wszystkim niesamowity wygląd z zewnątrz – to główne wyróżniki tego modelu BMW.

2. Hennessey Venom GT

Zazwyczaj europejski i amerykański przemysł motoryzacyjny rządzą się odrębnie. Oto wyjątek – pojazd, przy produkcji którego współpracowały oba kontynenty. Piękny, oryginalny i odbiegający od schematu. W 2014 Hennessey Venom GT stał się najszybszym samochodem świata (435,31 kilometrów na godzinę!), choć co ciekawe nie został uznany w Księdze Rekordów Guinnessa.

1. Pagani Huayra

Ten niesamowicie wyglądający pojazd być może jest mało znany laikom, ale miłośnikom motoryzacji na pewno nie jest obcy. Oryginalny design odbiega od standardów lekko obecnie panujących na rynku, sam pojazd dysponuje zaś mocą maksymalną 730 koni mechanicznych. Setkę na godzinę osiąga w błyskawicznym tempie – w ciągu zaledwie 3,3 sekund. Jest to jednak samochód tylko dla wybranych – cena jego podstawowego wariantu w 2013 r. wynosiła nieco ponad milion euro!


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *