Jaką gąbkę do makijażu wybrać?

kelly-sikkema-qnbplrrhygq-unsplash(1)

Gąbka do makijażu to absolutny must have w kosmetyczce każdej fanki makijażu. Jej zadaniem jest pomoc w wykonaniu perfekcyjnego make-up. Dzięki niej można szybko, prosto i precyzyjnie rozprowadzać kosmetyki. Tak zaaplikowane sprawiają, że uzyskuje się piękny i naturalny efekt. Na to jednak, jakie rezultaty się osiągnie, wpływa m.in. typ zastosowanej gąbeczki. A tych na rynku nie brakuje. Na co zwrócić uwagę szukając tej idealnej?

Dlaczego warto kupić gąbkę do makijażu?

Gąbka to akcesorium, które pozwala na aplikowanie kolorowych kosmetyków. Z jej pomocą na twarz można nakładać podkład, korektor, produkty do konturowania. Warto pamiętać, że gąbka do makijażu przyda się, nawet jeśli na co dzień kosmetyki nakładamy pędzlami. Dlaczego? Gąbki w przeciwieństwie do pędzli dają słabsze krycie. Sprawiają, że kosmetyki lepiej wtapiają się w twarz i dobrze się rozblendowują, czyli są dobrze roztarte. W efekcie otrzymuje się makijaż bardzo naturalny i delikatny.
annie-spratt-77rqja2akh0-unsplash

Jaki kształt gąbki wybrać?
Jedną z najważniejszych kwestii przy wyborze gąbki jest jej kształt. O tym, jakie formy przybierają gąbki do makijażu, przekonać można się na https://tagomago.pl/collections/makijaz-akcesoria-gabki-do-makijazu. Najpopularniejszy jest jednak model wyglądający jak kurze jajko. Jego charakterystyczną cechą jest zwężony czubek, który przybiera formę stożka. Taka gąbka ma najwięcej zastosowań. Pozwala ona na szybkie aplikowanie podkładu, do czego wykorzystuje się szerszą końcówkę. Kosmetyk nakłada się metodą stemplowania. Gąbki do makijażu w kształcie jajka wykorzystuje się też do konturowania twarzy – świetnie nadają się do tego boki akcesorium. Wąski czubek gąbki będzie pomocny natomiast przy aplikowaniu korektora.

Praktycznym zakupem będzie też gąbka ze ściętym, szerokim czubkiem, która idealnie nadaje się do konturowania. Nie wybieraj jej, jednak jeśli akcesorium tym chcesz nakładać głównie podkład, może to być trudniejsze niż klasycznym jajkiem.

liz-breygel-cwa1_mght10-unsplash

Kształt gąbki to nie jedyny ważny parametr. Istotne jest również zwrócenie uwagi na rozmiar. Marki oferują zazwyczaj gąbeczki w trzech rozmiarach – S, M i L. Im mniejszy rozmiar, tym precyzyjniej aplikuje się produkty. Duże gąbki są przydatne, jeśli kosmetyk chce się rozprowadzić na dużej powierzchni. Nie bez znaczenia jest również jakość. Te słabszej są sztywniejsze i gumowate, co może utrudniać aplikowanie produktów. O złej jakości świadczy również nadmierna absorpcja produktów.

Jakie kosmetyki można nakładać gąbką do makijażu?

Gąbką do makijażu można nakładać niemal wszystkie kolorowe kosmetyki. Bez problemu rozprowadzi się nią podkłady, również te sypkie, mineralne. Gąbką aplikować można także róże i bronzery (wykonując konturowanie na mokro) oraz korektory – sypkie, mineralne, pod oczy.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *