Po czym rozpoznać źle dobrany biustonosz?

po-czym-rozpoznac-zle-dobrany-biustonosz

Dobrze dobrany rozmiar biustonosza potrafi zdziałać wiele. Może świetnie wymodelować biust, podnieść go, a także ujędrnić. Jednak wbrew pozorom znalezienie odpowiedniego rozmiaru wcale nie jest takie proste. Warto również wiedzieć, że źle dobrany stanik może powodować problemy zdrowotne np. z kręgosłupem. Zatem nieodpowiednio dobrany rozmiar biustonosza, czy jego model, jest niewygodny, ale wpływa również na zdrowie.

Za duży rozmiar pod biustem

Częstym problemem jest źle dobrany obwód pod biustem. Owy problem widać już na pierwszy rzut oka. Wtedy tył biustonosza przesuwa się ku górze. Zatem tylne zapięcie jest wyżej niż miseczki. To naprawdę duży problem, gdyż takie staniki mogą powodować otarcia na skórze, nie wspominając już o komforcie noszenia. Warto zauważyć, że to nie na ramiączkach powinno spoczywać utrzymanie biustu lecz na obwodzie.

W razie takiego problemu cały ciężar muszą podtrzymać ramiączka, co jest szczególnie niebezpieczne, w przypadku kobiet mających obfity biust, gdyż może dojść do problemów z kręgosłupem, ale również uszkodzenia naczyń krwionośnych. Często pojawiają się również migreny, czy też bóle całych pleców. Biust często opiera się wtedy na brzuchu, co dodatkowo bardzo podrażnia skórę i może wywołać odparzenia. Zatem należy zwrócić uwagę nie tylko na dobór odpowiedniego rozmiaru biustonosza, ale również odpowiednio dopasować obwód.

Biustonosze – bo rozmiar ma znaczenie

Noszenie za dużego rozmiaru staników pod biustem jest szkodliwe. Ale również zbyt mały rozmiar jest problematyczny i może doprowadzić do wielu objawów. Na samym początku taki biustonosz jest po prostu wyjątkowo niewygodny. Zatem noszenie go nie jest komfortowe. Tak naprawdę to najmniej szkodliwy aspekt. Otóż zbyt ciasny obwód może powodować problemy z oddychaniem, co w skrajnych przypadkach może zagrażać nawet życiu.

Również często pojawia się ból, a na skórze przez długi czas widoczne są charakterystyczne czerwone odbicia, które nawet po długim czasie nie schodzą. Skóra staje się obdarta, a nawet podrażniona. W przypadku biustonosza koronkowego materiał dodatkowo wbija się w skórę, co może dodatkowo ściskać nerwy. W przypadku kobiet, które mają więcej tkanki tłuszczowej jest to szczególnie widoczne.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar miseczki?

Również źle dobrany rozmiar miseczki jest widoczny od razu. Również w tym przypadku takie staniki wyglądają nieestetycznie, ale również wpływać na zdrowie. Za dużą miseczkę można poznać po tym, że nie przylega ona gładko do skóry. Materiał często się fałduje. Również w niektórych przypadkach widać, że fiszbina nachodzi na bark, a przecież powinna znajdować się na środku pachy. Zewnętrzna krawędzi może wbijać się w pierś tworząc wybrzuszenie. Fiszbiny nie mogą też sięgać do węzłów chłonnych pachowych.

Również od razu można zauważyć zbyt mały stanik. Miseczka wtedy nie obejmuje całej piersi, a piersi nie są rozdzielone lecz łączą się ze sobą. W ekstremalnych przypadkach uzyskuje się tzw. podwójną pierś. Również biust zaczyna rozlewać się na boki, co daje efekt bardzo widocznych boczków. Warto tutaj wiedzieć jeszcze jedną istotną rzecz. Otóż jeżeli w miejscu brodawki masz odrobinę miejsca i tworzy się swego rodzaju szpic to znaczy iż miseczka biustonosza jest za mała, choć pozornie wydaje się zbyt duża.

Ramiączka biustonosza też są ważne

Niezależnie czy nosi się biustonosz koronkowy, czy też preferuje się miękkie staniki to istotne znaczenie mają również ramiączka. Pomimo tego, że to obwód i miseczki podtrzymują biust, to rola ramiączek też jest spora. Otóż ramiączka odpowiadają w dużej mierze za modelowanie biustu.

Ramiączka mają uniwersalną długość, jednak warto pamiętać, że mogą one się rozciągać. Za długie spadają z ramion, z kolei zbyt krótkie powodują wbijanie i uszkodzenie skóry. Zatem należy je odpowiednio wyregulować, dzięki temu świetnie można wymodelować biust, ale również biustonosz jest wygodniejszy.

Zatem wybór odpowiedniego stanika czasami bywa trudny. Otóż obwód pod biustem, wielkość miseczki musi być doskonale dopasowana do biustu. Decydując się na zakup staników można się zmierzyć zwykłą miarką krawiecką, jednak należy pamiętać, że wynik zawsze należy zaokrąglić poniżej, a nigdy powyżej.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *