Jak wybrać buty do siatkówki?

kind während sportlicher aktivität
Każdy, kto gra w siatkówkę, zdaje sobie sprawę jak duże znaczenie dla komfortu podczas rozgrywki mają odpowiednie buty. Z pewnością nie uczynią one z nas lepszych siatkarzy, ale sprawią, że będziemy mogli w pełni wykorzystać swoje umiejętności. Zastanówmy się zatem, w jaki sposób wybrać idealne obuwie do siatki?

 

Cechy idealnego obuwia

W pierwszej kolejności powinniśmy się zastanowić, jakie cechy mają dobrej jakości buty do siatkówki. Najważniejsze cechy to oczywiście lekkość oraz doskonała przyczepność. Waga obuwia w żaden sposób nie może ograniczać skoczności zawodnika. Efektywność wyskoku jest przecież w siatkówce jedną z fundamentalnych kwestii. Warto także zwrócić uwagę na przyczepność podeszwy. Podczas rozgrywki bardzo często zmieniamy kierunek poruszania się. Aby szybko i skutecznie podążać za akcją, musimy być nie tylko zwrotni, ale także posiadać dobrą przyczepność do podłoża. Dobre buty do siatkówki mogą nam to zagwarantować.

Duża zwrotność to także spore ryzyko odniesienia kontuzji. Obuwie do siatki musi zatem stabilizować stopę zawodnika i chronić ją przed urazami.

Wracając jeszcze na chwile do podeszwy, warto zwrócić uwagę nie tylko na jej przyczepność, ale także amortyzację. Skacząc wysoko, spadamy na ziemię z jeszcze większą siłą. Zadaniem podeszwy jest skuteczna amortyzacja i ochrona naszej stopy.

Oczywiście nie można zapomnieć także o tzw. komforcie termicznym. Wiadomym jest, że podczas wysiłku fizycznego nasze stopy pocą się intensywnie. Obuwie sportowe musi być wykonane z wysokiej jakości materiału, który nie tylko chroni, ale także umożliwia sprawną cyrkulację powietrza.

 

Sprawdzony producent gwarancją jakości

Jak teoria ma się do praktyki? Bardzo różnie i niestety nie w każdym przypadku jesteśmy w stanie to obiektywnie ocenić. Kupując buty nie możemy ich najpierw przetestować podczas treningu. Oglądając wybrany model nie jesteśmy w stanie sprawdzić „organoleptycznie” jego cech. Dlatego warto zaufać sprawdzonym producentom. Wybierając linię produktów znanej marki mamy pewność, że kupujemy produkt o doskonałych właściwościach. Decydując się na buty asics otrzymujemy produkt sprawdzony wcześniej przez wielu innych zawodników. A to daje gwarancję, że zakupiony przez nas model sprawdzi się w 100%. Oczywiście dobra jakość ma także swoją cenę. Warto jednak pamiętać, że w tym przypadku kładziemy na szalę także nasze zdrowie. Wybierając buty asics mamy pewność, że nasza stopa będzie w pełni bezpieczna podczas rozgrywki.

 

Fachowa pomoc w wyborze

Kupując buty do siatki znanego producenta również można popełnić błąd. Pamiętajmy, że każdy z nas ma indywidualne preferencje. Dodatkowo poszczególne modele obuwia dedykowane są dla innych pozycji, a tym samym dla odmiennej specyfiki gry. Warto zatem znaleźć sprzedawcę, który nie tylko dostarczy nam wysokiej jakości obuwie, ale także pomoże w dokonaniu przemyślanego wyboru. Odwiedzając sprawdzony sklep, taki jak rsvolley.pl, zyskujemy gwarancję wysokiej jakości asortymentu oraz kompleksowej pomocy w zakupie.

Obuwie to jeden z podstawowych elementów „wyposażenia” każdego siatkarza. Warto zatem zwrócić uwagę na ich przemyślany wybór. Jeśli chcemy uprawiać ten sport w sposób bezpieczny i efektywny, to wysokiej klasy obuwie może nam to tylko ułatwić.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

1 Komentarz

  1. lupo

    14 października 2015 at 12:11

    Nie zgodzę się do końca z tym artykułem co do tego, że jeśli kupimy Asics to będzie to gwarancja dobrego zakupu, na to nie ma zasady. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji zawodnika. Jeśli ktoś już wcześniej grał w jednej marce, typu Asics czy Mizuno to mniej więcej wie co mu przeszkadza i zazwyczaj dokonuje zakupu innego modelu tej samej marki. Co do wad, które mogą wyjść dopiero podczas grania to najlepszym rozwiązaniem chroniącym przed trefnym zakupem jest sprawdzony, flagowy model. W przypadku firmy Asics jest to https://rsvolley.pl/Buty-ASICS-GEL-Volley-Elite-2-AW14/SS15 Gel Volley Elite II natomiast Mizuno ma odpowiednik tego modelu nazwany u nich Mizuno Wave Lighthing. Podstawowa różnica pomiędzy tymi modelami to budowa cholewki, w mizuno jest bezszwowa i but inaczej pracuje.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *