Wciągarki linowe czy trapy – Co zabieramy na Majówkę w kamperze?

motorhomes-1206520_640

Majowy weekend już za pasem, a zaraz po nim sezon wakacyjny. Zawsze marzyłeś o podróży domem na kółkach? Kusi cię majówka w kamperze, ale nie masz pojęcia czy zabiera się wciągarki linowe, trapy czy lif-jacka? Skorzystaj z porad doświadczonych podróżników.

Po pierwsze, ustal destynację

Wybierz, dokąd chcesz pojechać i którędy, a także co zamierzasz robić na miejscu. Czy będzie to przejazd wygodną szeroką autostradą, czy wąskimi górskimi albo leśnymi drogami. U celu planujesz zwiedzać, wypoczywać czy uprawiać sporty? Od tego zależy wyposażenie samochodu w sprzęty takie, jak wciągarki linowe lub uchwyty na rowery. Kamper naturalnie nie jest autem rajdowym, ale przygotowania do podróży odbywają się według tego samego schematu.

Zabierz to, co niezbędne, zostaw wszystko, bez czego możesz się obejść

Skoro nie obowiązują nas żadne limity na bagaż lotniczy, chciałoby się mieć pod ręką, co tylko nam wpadnie do głowy. Włączając terenowe wciągarki linowe właśnie i halogeny dachowe. Nie będziemy przecież tego nosić. Ani za to płacić. Czyżby? Taszczenie przez pół świata kilku rowerów tylko po to, aby się raz nimi przejechać wpływa na poziom spalania paliwa w kamperze, więc również na koszty podróży.

Wciągarki linowe – niezastąpione w terenie

Porozmawiaj z przyjaciółmi, znajomymi, którzy spędzali w ten sposób wakacje i mogą doradzić nam w kwestii kompletowania ekwipunku. Wiadomo, że najczęściej kierowcy lubią zabierać koła zapasowe, lewary, gaśnice, rowery. Warto dorzucić do listy małe, poręczne, ale niezwykle przydatne wciągarki linowe. Dzięki nim można samodzielnie wydostać się z rowu czy błota, usunąć niektóre przeszkody terenowe. Mają też szereg innych zastosowań.

Nie zapomnij o drobiazgach

Pamiętaj o takich niepozornych rzeczach, jak apteczka, w niej natomiast środek na komary – potrafią uprzykrzyć najprzyjemniejszy wieczór. Ponadto srebrna taśma klejąca tzw. power tape – mnogość jej zastosowań jest nie do przecenienia, ręczna latarka, kawałek linki, żarówki na zmianę no i oczywiście zapas papieru toaletowego. Szczególnie, jeśli urlop zamierzamy spędzić w głuszy, z dala od ludzkich siedzib.

Więcej na temat wciągarek na stronie http://emaks.pl/wyciagarki-linowe-podnosniki-1.html, w tym terenowe wciągarki linowe marki MSW Motor Technics producenta wysokojakościowych elektronarzędzi.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *