TOP10: Największe hity początku XXI wieku

Young urban woman listens to music via headphones and smartphones

Choć wielu wciąż wydaje się, że pierwsza dekada nowego tysiąclecia dopiero co minęła, hity, które hulały w radiu na początku lat „dwutysięcznych”, z powodzeniem można już zaliczyć do złotych przebojów… Niesamowite, prawda? Gorillaz – „Clint Eastwood”, „Fallin’” w wykonaniu Alicii Keys, a może Britney Spears i jej „Overprotected”? Przypominamy największe hity początku XXI wieku!

1. Brainstorm – Maybe

Melancholijna ballada o trudnej sztuce miłości, w której przychodzi nam wyzbyć się egoistycznych pobudek, w roku 2001 przyniosła ogromny sukces łotewskiej grupie Brainstorm. Choć ich fani pewnie się z tym nie zgodzą, w szerszej świadomości pozostają jako gwiazda tego jednego kawałka.

2. Alicia Keys – Fallin’

To kawałek, który w roku 2001, zwiastując krążek „Songs in A Minor”, zapoczątkował niezwykle bogatą i pełną sukcesów karierę amerykańskiej wokalistki. „Fallin’” utrzymywało się wówczas na szczycie listy Billboard Hot 100 przez sześć tygodni. Dziś utwór uznaje się za klasykę R’n’B.

3. Gorillaz – Clint Eastwood

Ten wirtualny, animowany zespół zrewolucjonizował rynek muzyczny i… wzbogacił go o kilka klasyków. Do takich zaliczyć można właśnie najbardziej znany utwór Gorillaz: „Clint Eastwood” – mieszankę hip-hopu, r’n’b i muzyki elektronicznej nabudowaną na temacie muzycznym z westernu „Dobry, zły i brzydki”.

4. Christina Aguilera i Ricky Martin – Nobody Wants To Be Lonely

Przejmujący duet dwóch najgorętszych wówczas gwiazd zelektryzował cały świat. To naprawdę piękna, chociaż dzisiaj nieco zapomniana piosenka o pragnieniu miłości. Warto wrócić do niej, choć na chwilkę.

5. Christina Aguilera, Pink, Mya i Lil’ Kim – Lady Marmalade

Trzeba przyznać, że rok 2001 stanowił dla Christiny Aguilery okres niezwykle udanej współpracy z innymi artystami, który zaowocował ponadczasowymi hitami. „Lady Marmalade”, cover przeboju grupy Eleventh Hour z 1974 r., znalazł się na soundtracku kinowego hitu „Moulin Rouge!”.

6. Britney Spears – Overprotected

A co w roku 2001 robiła Britney Spears? Zagrała w swoim pierwszym filmie, „Crossroads: Dogonić marzenia”. Choć nie okazał się on sukcesem, kawałki z jego soundtracku, jak „Overprotected”, na długo zostały w pamięci fanów muzyki pop.

7. Daft Punk – Harder Better Faster

Początek nowego tysiąclecia to też pierwszy szczyt popularności elektronicznej duetu Daft Punk. „Harder Better Faster” do dziś jest jednym z najbardziej znanych i lubianych kawałków Francuzów w charakterystycznych hełmach.

8. Geri Halliwell – It’s Raining Men

Solowe losy dziewczyn ze Spice Girls toczyły się różnie. Cover przeboju zespołu The Weather Girls w wykonaniu Geri Halliwell, który znalazł się na ścieżce dźwiękowej „Dziennika Bridget Jones”, bez wątpienia bije na głowę dokonania pozostałych byłych Spicetek.

9. Crazy Town – Butterfly

Wytatuowani kolesie z Crazy Town kawałkiem „Butterfly” rozbujali kluby dookoła świata, podbili serca dziewcząt na całym globie i… zupełnie zniknęli ze sceny muzycznej. „Butterfly” wciąż jednak pojawia się na imprezach to tu, to tam, wywołując powszechną euforię tych, którzy dobrze pamiętają lato 2001…

10. Modjo – Lady

Choć ten duet istniał jedynie trzy lata, zdążył na stałe wpisać się do kanonu muzyki house. „Lady” do dzisiaj podbija klubowe parkiety na całym świecie. Z nutką nostalgii, ale wciąż świeżo – czego chcieć więcej od klasyka?


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *