TOP 5 – akcesoria narciarskie, w które warto zainwestować

decathlon-narciarstwo

Oprócz nart, specjalistycznego obuwia i stroju, na stok warto zabrać ze sobą kilka gadżetów, które zwiększą komfort zjazdów i zapewnią bezpieczeństwo. Jakie akcesoria będą przydatne? Poznaj 5 gadżetów, które są niezbędne i zdecydowanie warto się w nie zaopatrzyć.

Zakup sprzętu narciarskiego bywa wyzwaniem nie tylko dla początkujących narciarzy, ale też dla zaawansowanych. O ile zakup butów i nart wymaga wydania większej kwoty, o tyle akcesoria narciarskie już niekoniecznie. Wiele z nich wzmacnia poczucie bezpieczeństwa, a to z kolei jest niezbędne, by na stoku poczuć się komfortowo i… profesjonalnie.

Akcesoria narciarskie, w które warto zainwestować to:

Kask narciarski

Dobrze dopasowany kask narciarski to gwarancja bezpieczeństwa. Jest to jednocześnie podstawowy element, który chroni głowę przed niespodziewanymi wypadkami i ociepla skórę głowy, przez którą ucieka spory procent ciepła. Kask stanowi niezbędną część wyposażenia każdego narciarza bez względu na jego poziom zaawansowania na stoku.

Wybierając kask narciarski warto więc zwrócić uwagę na jego dopasowanie do głowy. Potrząsając głową nie powinien się on przesuwać. Dobrze zaopatrzyć się w taki kask, który posiada odpowiednie certyfikaty, co świadczy o jego wysokiej jakości i gwarancji bezpieczeństwa.

Gogle narciarskie

Kolejnym gadżetem, bez którego trudno wyobrazić sobie komfortowy pobyt na stoku są gogle. Podobnie jak kask, tak i gogle narciarskie spełniają dwie ważne funkcje – w słoneczne dni chronią oczy przed oślepiającymi promieniami, z kolei podczas opadów zasłaniają je przed śniegiem. W obu przypadkach zapewniają lepszą widoczność.

Aby gogle spełniały swoją rolę muszą dobrze przylegać do twarzy i posiadać właściwy rodzaj szyb narciarskich odpowiadający warunkom, w których będa używane. Istnieją jednak uniwersalne modele, które można stosować zarówno podczas słonecznych, jak i śnieżnych dni. W tej sytuacji warto sięgnąć po gogle fotochromatyczne lub szyby S2.

Dodatkową ochronę przed promieniami słonecznymi zapewniają filtry UV oraz polaryzacja, natomiast szybki HD zwiększają kontrast, który jest niski w pochmurne dni.

Ochraniacze na kolana, nadgarstki i łokcie

W zapewnieniu bezpieczeństwa niezbędne są różnego rodzaju ochraniacze, które gwarantują ochronę przed nagłymi upadkami. Warto rozważyć ochraniacze na te części ciała, które są najbardziej narażone na uderzenia – kolana, nadgarstki i łokcie. Stosowanie ochraniaczy w żaden sposób nie ogranicza ruchów. Często są one w pełni kompatybilne i dopasowują się do stroju narciarskiego. To najważniejsze akcesoria narciarskie dla osób początkujących, które często zaliczają upadki.

Plecak narciarski

Niezbędnik na stoku, który przechowa dla Ciebie wszystko, co musisz mieć pod ręką. Przy sobie zawsze trzeba mieć telefon komórkowy (żeby w razie wypadku można było zadzwonić po pomoc), gotówkę i skarpety na zmianę. Przy dłuższym pobycie na stoku warto również zabrać ze sobą energetyczną przekąskę bądź kanapkę. Odpowiednio dobrany plecak narciarski nie krępuje ruchów narciarza, a chowanie rzeczy po kieszeniach może się bardzo źle skończyć.

Ogrzewacze do rąk

Kilkugodzinny pobyt na stoku potrafi wyziębić każdy organizm, dlatego dobrze mieć przy sobie akcesoria, które w krótkim czasie pozwolą ogrzać zmarznięte ciało. Takim rozwiązaniem są ogrzewacze do rąk, którym wystarczy zaledwie kilka sekund, aby zaczęły działać. Ich największym atutem jest niska cena, niewielkie gabaryty i precyzyjność dogrzania marznącego miejsca. To wszystko sprawia, że można mieć je zawsze przy sobie i wykorzystać wtedy, kiedy zajdzie taka potrzeba.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *