TOP 4 miast na wyjątkowe zaręczyny

Romantic engagement in Paris, man proposing to his girlfriend near the Eiffel tower. Surprise proposal or elopement concept

Romantyczny wyjazd we dwoje na idealne zaręczyny? Koniecznie w rozkochanych miastach, pełnych namiętności. Potrafią rzucić urok na każdego i będą znakomitą scenerią, aby się oświadczyć. Złote pierścionki zaręczynowe obejrzane? Czas na zakup biletu i podróż!

Wybierzcie się na spontaniczny romantyczny weekend, a wspomnienia na długo zagoszczą w sercach… Tu wszystko smakuje lepiej – kolacja, zwiedzanie, spacery klimatycznymi uliczkami. W Rzymie, Paryżu, Florencji czy Wenecji nie brakuje też jubilerów oferujących piękne złote pierścionki zaręczynowe.

1. Florencja

Na liście miast idealnych na zaręczyny nie może zabraknąć stolicy Toskanii, czyli Florencji. Panuje w niej wyjątkowy klimat – pełne uroku miasto słynie z renesansowych skarbów i zabytków, a spacer po nim przypomina wizytę w muzeum.

Miasto z pracami Michała Anioła i Sandro Botticelliego będzie idealne do wieczornych spacerów. Na Starym Moście można spontanicznie się oświadczyć – są tu sklepy jubilerskie mające w ofercie najróżniejsze złote pierścionki zaręczynowe.

2. Paryż

Paryż słynie jako miasto zakochanych i jest najczęściej wybierany na romantyczne oświadczyny. Podobno najlepszym pomysłem na zanurzenie się w jego atmosferze jest spacer. Warto wybrać się m.in. na tarasy Palais de Chaillot na Trocadero, miejsce spotkań zakochanych par.

Polecamy także wypłynąć w rejs po Sekwanie, a potem udać się do jednej z restauracji z kuchnią francuską. Udajcie się też do eleganckiego Ogrodu Luksemburskiego tuż obok tętniącej życiem średniowiecznej Dzielnicy Łacińskiej.

3. Rzym

Magiczna atmosfera Starego Rzymu sprzyja romansom i oświadczynom. Zabytkowe uliczki to niemi świadkowie romantycznych historii, które wydarzyły się tu na przestrzeni lat. Schody Hiszpańskie i liczne place to również wyjątkowa sceneria dla romantycznych uniesień. Wspólnie podziwiajcie rozsławione Koloseum, starożytne Forum Romanum, plac Wenecki czy Panteon.

Jednak zanim powiecie sobie „tak”, warto skorzystać z porad wyroczni – w tym celu trzeba udać się do słynnej fontanny di Trevi. Legenda głosi, że kochankowie powinni wrzucić do niej monety, a zapewnią sobie wieczną miłość. Odwiedźcie także zamek Świętego Anioła, gdyż z tutejszego tarasu roztacza się wspaniały widok na Rzym!

4. Praga

W romantycznej odsłonie godna podziwu jest też złota Praga. Złotą Uliczką spacerują wtuleni w siebie zakochani. To istny raj dla romantyków – kwitnie tutaj park drzew wiśniowych, są wyjątkowe ogrody zamkowe, pomnik Karla Hynka Máchy, słynnego przedstawiciela czeskiego romantyzmu.

Polecamy także Diabelski Potok, gdzie zawiesicie symbol swej miłości – kłódkę. A bez rejsu po Wełtawie i ujrzenia tzw. kanału praskiej Wenecji pobyt w Pradze byłby niepełny!
Ponadto w Pradze jest tak wiele knajpek i kawiarni, że każdy znajdzie coś dla siebie!


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *