Top 10 atrakcji, które warto odwiedzić, wybierając się do Egiptu

egipt_0

Egipt to jeden z najpopularniejszych kierunków podróży. Turystów kuszą nie tylko piaszczyste plaże i ciepła woda, lecz także atrakcje, które trudno znaleźć w innych zakątkach świata. Jeżeli wybierasz się na wakacje właśnie do Egiptu, to sprawdź, które miejsca powinieneś odwiedzić.

Last minute w Egipcie nie musi oznaczać konieczności nabywania wielu przewodników turystycznych na lotnisku. Nieplanowana wycieczka nie musi też wiązać się ze spędzeniem wakacji na plaży lub w hotelowym basenie. W Egipcie atrakcji jest tak wiele, że każdy turysta bez trudu znajdzie coś dla siebie. Prezentujemy top 10 atrakcji, które możesz uwzględnić w wakacyjnych planach.

10. W odwiedzinach u bogów

Miłośnicy historii powinni w rozkładzie wycieczki uwzględnić świątynię w Karnaku. Kompleks ten zajmuje ponad 3 km2, a przechadzka po nim to doskonała lekcja historii i możliwość bliższego poznania wierzeń starożytnych Egipcjan.

9. Klasztor św. Katarzyny

Jest zlokalizowany u stóp góry Synaj, a na dziedzińcu klasztoru rośnie krzew, pod postacią którego Bóg miał okazać się Mojżeszowi. Odwiedzić go warto m.in. z uwagi na to, że jest to najstarszy klasztor na świecie.

8. Na szczyt Schodami Pokutnymi

Schody Pokutne nie noszą takiej nazwy przypadkowo – składa się na nie ponad 3500 stopni prowadzących na Górę Synaj. Według Starego Testamentu to właśnie tam Bóg ofiarował Mojżeszowi tablice z przykazaniami.

7. Największe muzeum na świecie?

Tak bywa czasem nazywany Luksor, czyli kompleks budynków pochodzących z czasów starożytnych. Zadziwiają nie tylko ogromne posągi dawnych władców, lecz także rozplanowanie architektoniczne poszczególnych budowli.

6. By poznać bajeczny świat…

…wystarczy włożyć strój płetwonurka. Nurkowanie w Morzu Czerwonym to niezapomniana przygoda. Bogatą i niespotykaną w żadnym innym zakątku świata faunę i florę można podziwiać w każdej chwili dzięki licznym szkółkom, które przeprowadzają szkolenia z nurkowania.

5. Oaza Siwa

To kolejny punkt na mapie niezwykłych miejsc w Egipcie. Oaza Siwa rozciąga się na ponad 8 km2 i zachwyca swoją surowością. Niskie, gliniane domy wtapiają się w wysokie i nieregularne w kształtach ściany wapienne. Warto też skusić się na kąpiel w wodzie źródlanej.

4. Dolina królów, czyli miejsce pochówku władców

Nazwa tego miejsca jest nieprzypadkowa – to właśnie tam chowano egipskich władców, którzy rozbudowywali potęgę Egiptu. Z myślą o turystach został stworzony specjalny kompleks i zostały wytyczone ścieżki – zwiedzać można m.in. świątynie i grobowce.

3. Piramidy, czyli symbol Egiptu

Potężne, zbudowane przed wiekami… Piramidy to chyba najbardziej charakterystyczny punkt Egiptu. Turyści planujący doświadczyć starożytnego Egiptu nie powinni zapomnieć o wizycie w Gizie i Sakkarze. Część miłośników historii uważa, że znajdujące się tam zabytki są najcenniejsze.

2. Promem po Nilu

Egipt można zwiedzać również na jednym ze statków, które w ciągu dnia i nocy leniwie suną po Nilu. Poza zarośniętymi bujną roślinnością brzegami, nie można zapomnieć o możliwości podziwiania wielu pomników – większość wycieczek po rzece ma w planach kilka zejść na ląd.

1. Noc na… wydmach

Kto powiedział, że na noc trzeba wracać do hotelowego pokoju? Alternatywą dla łóżka może być piasek na Saharze, a dokładniej na terenie określanym jako Wielkie Morze Piasku. Widok gwiazd połączony z ciepłą, bezwietrzną nocą to doskonała okazja, by spojrzeć na świat z innej strony.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *