Taksówki na smartfony coraz bardziej dostępne – gdzie można nimi jeździć?

7993057247_492eab6ea0

Zamawiasz taksówkę przez kilka kliknięć w aplikacji, a następnie płacisz za przejazd bezgotówkowo. Możesz wybrać taksówkę, która najbardziej ci odpowiada, a także płacisz mniej niż w tradycyjnych korporacjach. „Smartfonowe” taxi cieszą się dzisiaj coraz większym zainteresowaniem i dostępne są w wielu miastach w Polsce.

Jedną z pierwszych aplikacji taksówkarskich, która pojawiła się w Polsce, jest Uber. To również jeden z najpopularniejszych sposobów na szybkie i tanie przejazdy. Aplikacja na bieżąco pokazuje lokalizacje samochodów, umożliwia śledzenie trasy, prezentuje ceny za przejazdy i dodatkowo można zapłacić za nie kartą kredytową albo debetową.

Problemem aplikacji Uber jest jednak jego słaba dostępność w mniejszych miastach w Polsce – z przejazdów można korzystać obecnie jedynie w kilku miastach w kraju, a mianowicie w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi oraz Katowicach, a także w okolicznych miastach aglomeracji śląskiej. Gdy wobec tego mieszkasz w mniejszej miejscowości, w takim przypadku Uber nie pomoże ci w dojeździe co celu.

Na szczęście do dyspozycji są również inne aplikacje taksówkarskie, które obejmują swoim zasięgiem znacznie większy obszar kraju. Polski odpowiednik Ubera – iTaxi – ma już przeszło 10 000 taksówek w ponad 100 miastach, dlatego jeżeli chcesz zamówić taxi w Oświęcimiu, Opolu, Rzeszowie czy też w Lublinie, możesz zrobić to bez problemu przez aplikację iTaxi lub też za pośrednictwem zwykłego komputera lub telefonu. iTaxi współpracuje również z taksówkarzami zrzeszonymi w korporacjach – to z tego powodu liczba ofert jest tak duża. Bez problemu zamówisz taksówkę w Nowym Dworze Mazowieckim, Bochni czy Kętach, a więc w mniejszych miejscowościach.

Ograniczony zasięg jest na razie główną wadą „smartfonowych” taksówek – to właściwie propozycja tylko dla klientów z większych miast, niemniej jednak i tak zainteresowanie tego rodzaju usługami jest bardzo wysokie. To w szczególności zasługa przystępnych cen przejazdów, które są nawet o połowę tańsze niż w tradycyjnych korporacjach taksówkarskich.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *