W jaki sposób urządzić wygodną i praktyczną sypialnię?

francesca-tosolini-hCU4fimRW-c-unsplash

Sypialnia to miejsce nocnego odpoczynku, ale też strefa dziennego relaksu i oaza domowego spokoju. Dlatego też wybierając meble do sypialni trzeba zrobić to z jak największą starannością, by były one wygodne, a zarazem stylowe. Całość wystroju powinna tworzyć też piękną i spójną kompozycję.

Najważniejsze meble do sypialni

Podstawą w sypialni będzie łóżko, szafka/komoda albo szafki nocne, a także szafa na pościel i ubrania. Za zdrowy i komfortowy sen, na którym opiera się całe ludzkie funkcjonowanie, odpowiada łóżko. Nie może być to tapczan czy składana kanapa, ale właśnie łóżko z dobrej jakości materacem. Może być to mebel z drewnianą albo metalową ramą, w różnych rozmiarach i bardzo odmiennej stylistyce. Jedno jest pewne – na łóżku nie warto oszczędzać, bo to od niego zależy udany wypoczynek. W sypialni znaleźć się muszą także jedna albo dwie, niewielkie szafki nocne. Na nich można umieścić małe lampki. Kiedy pozwala na to metraż, w sypialni może znaleźć się także kilka innych mebli. Bardzo praktyczne będzie umieszczenie tam komody, konsoli oraz szafy. W sypialni może znaleźć się także fotel do czytania. Każda kobieta ucieszy się zaś z funkcjonalnej toaletki i dużego lustra.

Dobór mebli do sypialni

Ważne jest, by znaleźć dobry sklep z meblami – to znaczy taki, w którym skompletuje się wszystko to, co do niej niezbędne. Oprócz szerokiej oferty różnego rodzaju mebli (łóżka, fotele, komody itp.), ważne by były one też w różnych stylach: od tych klasycznych przez najbardziej nowoczesne. Dzięki temu pomieszczenie jakim jest sypialnia można będzie urządzić w konkretnym stylu, nie idąc na żadne ustępstwa. Do uniwersalnych podstaw aranżacyjnych na pewno można zaś zaliczyć to, że do niewielkiej sypialni nie wstawia się dużych i masywnych mebli w ciemnych kolorach. Wybierać do nich należy raczej meble jasne i lekkie, najlepiej na nóżkach. Kiedy zaś chce się postawić na eklektyzm (meble nie należące do jednego kompletu), najlepiej kiedy i tak będą miały one jakiś wspólny mianownik.

Artykuł powstał we współpracy z Meble Jarczak – Sklep z meblami


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *