Siła multimediów w nowoczesnym smartfonie

Confident young man talking on phone in office

Zestawy multimedialne w telefonach komórkowych to już właściwie standard. Jednak w niektórych przypadkach zasługują one na specjalne wyróżnienie.

Czym są multimedia?

Termin ten został po raz pierwszy użyty w 1965 roku do określenia Exploding Plastic Inevitable, czyli jednego z przedstawień Andiego Warhola. Istotą spektaklu było innowacyjne połączenie rocka, kinematografii, oświetlenia oraz performance’u. I choć na przestrzeni kolejnych lat znaczenie tego terminu ulegało mniejszym lub większym zmianom, dziś jest już ono raczej jednorodne.

Uznaje się bowiem, że multimedia to media, które stanowią połączenie kilku odmiennych form przekazu, np. dźwięku, animacji, tekstu czy wideo. Rolą multimediów jest dostarczenie odbiorcy danej informacji lub rozrywki. Multimediami określa się również zabiegi, które służą do rejestrowania i odtwarzania treści multimedialnych.

Dzisiejsze telefony komórkowe w coraz większym stopniu zaskakują swoimi możliwościami multimedialnymi. Jednym z przykładów takiego urządzenia jest Sony Xperia XA, który szybko zyskał uznanie zarówno wśród ekspertów, jak i użytkowników.

Świetny procesor i szybkość działania

Sercem każdego telefonu jest procesor, który bezpośrednio zawiaduje pracą urządzenia oraz koordynuje jego działania. W Xperii XA zamontowano wysokiej klasy, ośmiordzeniową i 64-bitową jednostkę. Nie dość, że procesor nie nagrzewa się podczas intensywnej pracy, to jeszcze gwarantuje sprawne funkcjonowanie smartfona oraz szybką reakcję po kliknięciu w powierzchnię wyświetlacza.

Co więcej, perfekcyjnie dobrane podzespoły to gwarancja efektywności urządzenia nawet w przypadku wysokich obciążeń, np. w wyniku korzystania z wielu aplikacji w tym samym czasie. Telefon nie spowolni swojej pracy, a kolejne poziomy menu czy programów będą pojawiały się płynnie i nadzwyczaj szybko. Warto również dodać, że procesor jest energooszczędny, przez co nie wpływa na przyspieszenie rozładowania baterii.

Akumulator o pojemności 2300 mAh jest wydajny i, zgodnie z zapewnieniami producenta, pozwala nawet na dwa dni ciągłej i komfortowej pracy – bez konieczności ładowania. A przecież słaba bateria to najczęstsza bolączka dzisiejszych telefonów, które zazwyczaj trzeba ładować przynajmniej raz dziennie. O tym, jak bardzo to problematyczne, najłatwiej przekonać się np. podczas wakacji, gdzie możesz mieć ograniczony dostęp do gniazdka elektrycznego.

Mocny aparat w Sony Xperia XA

Telefony tej marki zdążyły już przyzwyczaić użytkowników to wysokiej klasy multimediów, a taki trend zdecydowanie potwierdza zestaw optyczny w modelu XA. Główna soczewka w aparacie zlokalizowanym na tylnej obudowie posiada matrycę o rozdzielczości aż 13 Mpix, co z powodzeniem pozwala na wykonywanie znakomitych zdjęć. Dzięki temu uwiecznisz każdą chwilę w niespotykanej dotąd jakości.

A jakby tego było mało, nie musisz obawiać się również problemów z uchwyceniem pełni szczegółów. Ostrość jest automatycznie ustawiana dzięki specjalnie zaprojektowanemu, hybrydowemu systemowi. Wystarczy kliknąć w wybrany punkt na wyświetlaczu, a telefon dynamicznie ustawi ostrość na danym obiekcie. Warto także dodać, że Xperia XA pozwala na nagrywanie wideo w jakości HD.

Niejako podsumowaniem możliwości multimedialnych Sony Xperia XA jest przedni aparat z matrycą o rozdzielczości aż 8 Mpix. Klasowe podzespoły pozwolą na uchwycenie doskonałych kadrów nawet przy słabym oświetleniu. Z tym smartfonem Twoje selfie wejdą na niespotykany dotąd poziom.

Jeśli jesteś miłośnikiem multimediów i cenisz sobie innowacyjne i intuicyjne rozwiązania, Xperia XA to telefon dla Ciebie. Ogromna liczba funkcji oraz znakomite podzespoły gwarantują komfort użytkowania oraz niezawodność urządzenia w niemal każdych warunkach.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *