Rubryka zawód – gracz komputerowy!

Brno, Czech Republic - May 1, 2016: Young men sit on gaming chair and play game on PC at Animefest, anime convention on May 1, 2016 Brno, Czech Republic

Co myślisz, słysząc ,,gracz komputerowy”? Czy wizualizuje Ci się jako zaniedbany, wyalienowany nastolatek/dorosły mężczyzna, który nie zważając na codzienne życie, długie godziny spędza przed komputerem, układając przysłowiowy „plan zagłady świata”, zabijając kolejne postacie? Zapewne część tak pomyślała, bo właśnie taki stereotyp gracza pokutuje w naszych myślach, w otoczeniu, od dawna rozpowszechniany jest w telewizji. Najczęściej używanym określeniem w kontekście komputerów jest uzależnienie. I zapewne część społeczeństwa graczy taka właśnie jest, jednakże generalizacja w tym temacie jest krzywdząca. Na szczęście powoli ustępuje i zaczynamy widzieć, że gry komputerowe to nie tylko sposób na zabicie nudy, ale też na… zarabianie niemałych pieniędzy! Oczywiście od amatorstwa do zawodowstwa daleka droga, jak i w każdym aspekcie życia, jednak jak wiadomo, trening czyni mistrza. Najlepsza rada – ćwicz, ćwicz, ćwicz… W tym przypadku – graj, graj, graj!

Idealne połączenie – przyjemne z pożytecznym

Liczba graczy-amatorów wzrasta na świecie każdego dnia, bez względu na to, czy mówimy o grach na platformach online, na płytach czy o grach społecznościowych. Sprzyja temu na pewno rozwój technologii oraz coraz większa dostępność nośników elektronicznych, z których można korzystać w dowolnym momencie i w każdym miejscu. Wszystko to wpływa na upowszechnienie gier i postrzeganie ich jako sposobu na spędzanie wolnego czasu. Pewnie, że niektórym fascynacja mija, ale są i tacy, którzy odkrywają w sobie tzw. smykałkę i serce do gier. Właśnie oni mogą stać się zawodowcami. Warto wspomnieć, że w niektórych państwach zawodowi gracze są traktowani lepiej niż gwiazdy kina czy muzyki.

Decydując się jednak na takie życie, muszą mieć świadomość, że to nie tylko przyjemność, ale ciężka praca. Z takiego zajęcia można się utrzymać, zawodnicy otrzymują pensję, biorą udział w turniejach organizowanych na całym świecie. Turniejach, do których przygotowania zaczynają się nawet na 3 miesiące wcześniej. Treningi obejmują nie tylko część gamingową, ale także… fizyczną! Tak, to prawda – gracz musi mieć dobrą kondycję fizyczną, gdyż zawody to często niemały wysiłek nie tylko dla jego umysłu, ale także ciała. Niemniej trud się opłaca. Przy wsparciu sponsorów, główne nagrody na tego rodzaju imprezach oscylują na poziomie tysięcy wypłacanych w dolarach lub euro.

Pixel Heaven – powiew historii

Zarówno profesjonalni gracze, jak i amatorzy bez wątpienia chętnie wezmą udział w takim wydarzeniu jak Pixel Heaven, które w szczególności skierowane jest do twórców gier niezależnych i wielbicieli gier retro. Organizowane co roku, przyciąga tłumy osób żywo zainteresowanych nie tylko obecnymi trendami panującymi w świecie gier komputerowych, ale też tym, jak to wszystko się zaczęło, jak kiedyś wyglądały gry – tak pod względem wizualnym, jak i parametrów technicznych. Co ważne, organizatorzy Pixel Heaven stwarzają możliwość poznania tej historii od strony praktycznej – pozostawiają bowiem stanowiska z pierwszymi grami video do dyspozycji uczestników.

Event obfituje w wiele ciekawych spotkań z zaproszonymi gośćmi, daje możliwość poznania nowych ludzi. Kończy się zaś imprezą przy dźwiękach muzyki, które rozbrzmiewają w uszach odwiedzających przez kolejny rok, aż do następnej edycji!


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *