Roleta w kasecie z prowadnicami – jakie zalety?

ariel-UIjcuxmoiZw-unsplash

Rolety cieszą się sporym zainteresowaniem od wielu lat, dlatego też coraz więcej osób wykorzystuje ich olbrzymi potencjał do ozdabiania okien. Roleta w kasecie jest także najprostszym sposobem, aby skutecznie zabezpieczyć się przed dokuczliwymi promieniami słonecznymi. Nie można zapominać także o tym, że rolety znacząco podnoszą poziom prywatności.

Roleta w kasecie czy bez?

Rolety w kasecie i bez nich są łatwe do zamontowania. Oba rozwiązania bazują na montażu bezinwazyjnym, dlatego też nie ma żadnego większego ryzyka uszkodzenia okna. Na rynku dostępne są także specjalne rolety przykręcane bezpośrednio do ram okiennych. Roleta w kasecie może być jednak nieco bardziej kłopotliwa ze względu nie tylko na nietypowe mocowania, ale również charakterystyczne prowadnice. Rolety w kasecie dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych. Można wybrać nie tylko rodzaj tkanin, ale nawet gęstość splotu, dzięki czemu łatwiej jest sterować przepuszczalnością światła. Jeżeli chodzi o materiał, to większość rolet wykonana jest z aluminium albo estetycznego PCV. Roleta w kasecie jest najlepszym wyborem przede wszystkim dla tych osób, które posiadają okna dachowe. Prowadnice zaprojektowano w taki sposób, aby usztywniały tkaninę, dzięki czemu zawsze prezentować będzie się bardzo okazale. Rolety bez kasety są znacznie tańsze.

O czym należy pamiętać?

Dla wielu osób największym minusem rolet w kasecie jest przede wszystkim to, że trzeba je zawsze zamawiać na wymiar. Przy nietypowych oknach, może pojawić się problem z ich montażem. Aby uniknąć tego typu niedogodności, warto zamówić rolety w kasecie u firm, które zapewniają fachowy pomiar i montaż od a do z. Warto wspomnieć także i o tym, że roleta w kasecie jest nieco trudniejsza w utrzymaniu czystości. Aby dostać się do przedniej części materiału, niezbędny jest demontaż. Rolety bez kasety co prawda znacznie szybciej się brudzą, ale za to łatwiej je zdjąć i wyczyścić. Rolety w kasecie cenione są także ze względu na design. Mechanizm roletowy jest dyskretnie ukryty, dzięki czemu pasować będzie do wielu typów okien.

artykuł powstał we współpracy z https://sklep.karpol.pl/produkty/kategoria/rolety-w-kasecie

ariel-UIjcuxmoiZw-unsplash


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *