Co przyda się każdemu miłośnikowi deskorolki?

dziewczyna-z-deskorolka

Jazda na desce to mnóstwo przyjemności, doskonały sposób na szybkie przemieszczanie się po mieście, a dla wielu młodych ludzi, po prostu styl życia. Jeśli dopiero uczysz się jazdy na desce, ale ogólnie fascynuje Cię świat skateboardu, mamy dla Ciebie kilka ogólnych informacji odnośnie tego, co stanowi esencję wyposażenia każdego pasjonata deskorolki. Pamiętaj jednak, że skateboard to przede wszystkim dobra zabawa i możliwość aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wyposażenie, tj. firmowa deskorolka lub buty Nike SB, choć pomocne i budujące całą otoczkę wokół tego sportu, to jedynie dodatek. Jeśli wybierzesz je mądrze, zapewni Ci on wygodę i większe bezpieczeństwo podczas wykonywania skomplikowanych trików na desce.

 

Właściwa deska to podstawa

Tysiące wzorów i dziesiątki różnorodnych modeli deskorolek nie ułatwiają podjęcia właściwej decyzji przy zakupie pierwszej deskorolki. Jeśli szukasz sprzętu do nauki jazdy i opanowania pierwszych, mniej skomplikowanych trików, postaw na prostotę konstrukcji i produkt z nieco niższej półki cenowej. Jeśli nie umiesz zdecydować się na konkretny produkt, posłuchaj rad doświadczonych kolegów lub sprzedawcy w sklepie ze sprzętem dla skate’ów. Takie osoby mają spore doświadczenie i wiedzą, jaka deskorolka będzie najlepszym sprzętem dla osoby, która dopiero uczy się jeździć.

Kask i ochraniacze

Jeśli uczysz się jeździć, zawczasu pomyśl o własnym bezpieczeństwie. Inwestycja w dobrej jakości ochraniacze na łokcie i kolana, a także zakup porządnego kasku, zaprocentuje przy pierwszym nieudanym triku i pierwszym niekontrolowanym upadku przy większej prędkości. Ochraniacze nie tylko wpłyną na poziom bezpieczeństwa jazdy, ale podniosą również komfort zabawy. Przestaniesz się bać wywrotki, a dzięki temu z większą chęcią przystąpisz do nauki bardziej skomplikowanych trików.

Obuwie i sportowa odzież

Do jazdy na desce niezbędna jest maksymalna swoboda ruchu i odrobina luzu. Dlatego w przypadku tego rodzaju aktywności, wybór właściwej odzieży sportowej odgrywa szczególnie ważną rolę. Podstawa to oczywiście odpowiednie buty tj. Nike SB, czyli obuwie stworzone z myślą o wszystkich miłośnikach skateboardu. Jest ono dostępne m.in. tu: http://bludshop.com/pol_m_Buty_Buty-Nike-SB-577.html. Tego typu obuwie musi zapewniać dobre trzymanie deski i przynajmniej w minimalnym stopniu chronić stopę przed urazami, które nietrudno w czasie wykonywania różnego rodzaju ewolucji. Równie ważna jak buty Nike SB jest luźna, przewiewna i co bardzo ważne, wytrzymała odzież sportowa. Na rynku znajdziesz wiele modeli takich ubrań i tylko od Ciebie zależy, które z nich staną się częścią Twojego podstawowego, sportowego wyposażenia.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *