Projektowanie opakowań – jak to w rzeczywistości wygląda?

projektowanie-opakowan-jak-to-w-rzeczywistosci-wyglada

Projektowanie opakowań dla biznesu polega na wyborze materiału, kształtów, wymiarów i stylu graficznego. Ten rozbudowany proces ma na celu stworzenie spójnej identyfikacji wizualnej dla przedsiębiorstwa. Sprawdź, jak to wygląda w praktyce!

Projektowanie opakowań – jaki cel ma tworzenie unikalnych opakowań?

Tworzenie unikalnych opakowań ma na celu zwrócenie uwagi klienta i zachęcenie go do zakupu. Widząc na półce wiele przedmiotów o takim samym przeznaczeniu, gdy nie wiemy, który z nich wybrać, w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na opakowanie. To właśnie jego wygląd powoduje, że wybieramy konkretny produkt. Jak przykuć uwagę klienta? Można to zrobić poprzez ciekawy kształt, oryginalną kolorystykę lub charakterystyczną ozdobę. Innymi słowy, warto tworzyć opakowania dla biznesu tak, by wyróżniały się one na tle konkurencji.

Projektowanie opakowań – jak projektowane są opakowania dla firm?

Pierwszy etap, jeśli chodzi o projektowanie opakowań, to stworzenie koncepcji wizualnej. Na tym etapie często zatrudnia się profesjonalnego grafika, by stworzył projekt graficzny opakowania. To jednak nie wszystko.

Ważne jest, by już na samym początku także przeanalizować:

  • Jaki materiał nas interesuje,
  • Czy opakowanie będzie miało formę pudełka, torby papierowej, foliopaku, czy jakąś inną,
  • Jak opakowanie będzie się otwierać i zamykać,
  • Czy w opakowaniu znajdzie się tylko jeden produkt, czy cała seria produktów, czy konieczne jest oddzielenie poszczególnych produktów od siebie,
  • Co zrobić, by pudełko było oryginalne i jednocześnie funkcjonalne,
  • Jak ozdobić pudełko?
  • Jak nadać pudełku walory reklamowe?

Odpowiedzi na te pytania można poszukać samodzielnie lub skorzystać z pomocy specjalistów.

Zaprojektuj opakowanie z Packhelp!

Packhelp to firma, która zajmuje się produkcją opakowań dla przedsiębiorstw z wielu krajów. Firma oferuje darmową dostawę opakowań na terenie Unii Europejskiej, a zamówienia są możliwe już od 30 sztuk. To, co wyróżnia Packhelp na rynku opakowań to prosty kreator online, dzięki któremu klienci mogą stworzyć wymarzone opakowanie dla firmy.

To jednak nie koniec. Z pomocą Packhelp można stworzyć zupełnie unikatowe, niestandardowe, spersonalizowane pudełko, które będzie reklamowało markę oraz jej produkty i usługi. Z oferty Packhelp skorzystało już wiele międzynarodowych firm, w tym między innymi Google, BMW, Kire Skin, Slopes & Town, Biotika czy Happy Socks. Ty także możesz! Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i stworzenia własnych oryginalnych opakowań dla biznesu!

Sprawdź także najlepsze opakowania dla sklepu internetowego w tym poradniku.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *