Prezent dla dziadka – fana motoryzacji

grandpa-1734273_1280

Dziadkowi, który jest fanem motoryzacji, z okazji imienin czy urodzin warto zrobić oryginalny prezent, na którego widok szczerze się ucieszy. Senior z pewnością będzie zachwycony, np. organizerem do bagażnika, okularami przeciwsłonecznymi do jazdy czy zaproszeniem na przejażdżkę ekskluzywnym, sportowym samochodem.

Przejażdżka sportowym autem – Ferrari, Aston Martin, BMW

Przejażdżka sportowym autem po torze wyścigowym to świetny pomysł na podarunek dla dziadka, który jest fanem motoryzacji. Jazda Ferrari, Aston Martinem, BMW czy Porsche dostarcza niesamowitych wrażeń i emocji. Koszt przejechania jednego okrążenia sportowym samochodem po torze wyścigowym to około 300-400 zł. W ramach atrakcji przed jazdą przeprowadzane jest profesjonalne szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i technik prowadzenia aut. Możliwie jest również wykupienie pakietów pozwalających przetestować kilka modeli super samochodów za jednym razem (koszt ok. 600 złotych).

Okulary przeciwsłoneczne do jazdy

Okulary przeciwsłoneczne powinny być obowiązkowym elementem wyposażenia każdego auta. Nie tylko chronią przed promieniami słonecznymi, ale również ułatwiają jazdę w trudnych warunkach atmosferycznych, m.in. we mgle, deszczu czy podczas śnieżycy. Wybierając okulary na prezent dla dziadka, warto kupić te, które mają szkła z polaryzacją (chronią oczy przed promieniowaniem UV). Ich ceny zaczynają się od około 50 złotych.

Wideorejestrator – przydatna kamera samochodowa

Wideorejestrator, czyli kamera samochodowa umieszczania w okolicy przedniej szyby, to bardzo przydatne narzędzie umożliwiające nagrywanie tego, co się dzieje na drodze z przodu auta. Za jej pomocą można z łatwością ustalić przebieg zdarzenia, którego było się świadkiem lub w którym się uczestniczyło. Modele z podstawowymi funkcjami, takimi jak np. czujnik ruchu, detekcja światła czy drgań, kosztują średnio 100-200 złotych.

Organizer lub torba – do utrzymania porządku w bagażniku samochodowym

Starsze osoby zazwyczaj lubią porządek, często sprzątają i mają wszystko dokładnie poukładane. Dlatego dobrym pomysłem na prezent dla dziadka, który jest fanem motoryzacji, może okazać się samochodowy organizer lub torba do bagażnika. Pozwoli ona na utrzymanie porządku i czystości z tyłu pojazdu. Najpraktyczniejsze organizery wykonane są z materiałów filcowych z przyszytymi na zewnątrz rzepami – umożliwiają przyczepienie torby do wnętrza bagażnika. Składane kufry samochodowe to wydatek rzędu około 20 złotych.

Zobacz także: 10 najciekawszych prezentów dla faceta


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *