Oświetlenie ogrodowe sposobem na uzyskanie wyjątkowego klimatu

wyatt-ryan-s8PHfXIJ7Xc-unsplash

Oświetlenie ogrodowe pełni bardzo ważną funkcję, bez względu na to, czy jest umieszczone w ogrodzie prywatnym, czy też w miejskim parku. Warto dowiedzieć się, czemu należy w nie zainwestować i jak można je odpowiednio wykorzystać. Odpowiedni wybór sprawi, że przyniesie ono wiele korzyści.

Oświetlenie ogrodowe, czyli bezpieczeństwo przede wszystkim
Nie od dziś wiadomo, że spacery po ogrodzie lub parku to idealny sposób na spędzenie wolnego czasu. Sprawdza się on bez względu na porę roku oraz dnia. Warto zatem zadbać o to, aby w ogrodzie było odpowiednie oświetlenie. Powinno być ono zlokalizowane zwłaszcza przy ścieżkach, tak aby spacer był bezpieczny. Pozwoli to uniknąć potknięcia i przewrócenia się. Co więcej, dobrze doświetlony park miejski jest miejscem o wiele bardziej zachęcającym niż ten ciemny. Jest o wiele bezpieczniejszy i przyjemniej spędza się w nim czas.

Dobra światło to piękniejszy ogród
Dobrze dobrane oświetlenie w ogrodzie i parku miejskim jest też swoistą dekoracją. Ścieżki, na które padają światła, wyglądają niczym urokliwy labirynt. Można pójść o krok dalej i zdecydować się na podświetlenie drzew, żywopłotów i innych elementów ogrodu. Musi być jednak dostosowane odpowiednio do elementów, jakie będzie oświetlało. Lampy w ogrodach i parkach dodadzą przytulnego charakteru wszelkim altanom, ławkom i innym miejscom odpoczynku. Dobrze zestawione ze sobą rośliny, elementy wypoczynkowe i oświetlenie, pozwolą uzyskać w ogrodzie i parku niepowtarzalną atmosferę.

Jak wybrać dobre lampy?
Wybierając lampy do ogrodu należy zwrócić uwagę na barwę światła. Liście i rośliny znacznie lepiej wygadają, gdy są podświetlone barwą neutralną lub delikatnie niebieską. Choć w domu ciepła barwa światła może wyglądać korzystniej i przytulniej, na zewnątrz lepiej zdecydować się na chłodniejszą. Oświetlenie do ogrodu powinno być także ekonomiczne — podstawą są żarówki ledowe. Zamiast tradycyjnych lamp na prąd można zdecydować się na oświetlenie zasilane energią są słoneczną, które automatycznie włącza się po zmroku.

artykuł powstał we współpracy z promarlighting.pl


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *