Opiekun medyczny – bezpłatne kursy zawodowe

national-cancer-institute-nfvdkihxylu-unsplash

Zapotrzebowanie na opiekunów medycznych stale rośnie. To zawód, z którym można znaleźć zatrudnienie nie tylko w kraju, ale także za granicą. Jak zostać opiekunem? Warto sprawdzić oferty w szkołach dla dorosłych, które organizują specjalne kursy przeznaczone dla opiekunów. Można skorzystać z nich także bez żadnych opłat!

Opiekun medyczny – perspektywy zawodowe

Osoba jak opiekun medyczny zajmuje się pomaganiem osobom, które nie mogą samodzielnie zająć się swoimi potrzebami. To dość uniwersalny zawód, ponieważ opiekun może pracować między innymi w szpitalu, w hospicjum, w zakładach opiekuńczych, domach seniora, fundacjach. Aby zdobyć wykształcenie w kierunku opiekun medyczny, można zapisać się do szkoły dla dorosłych – szkoły policealnej, która realizuje takie właśnie usługi. Osobom chcącym zdobyć zawód opiekun medyczny Kraków również daje taką możliwość – z dostępnymi ofertami można zapoznać się już teraz online.

Kto może rozpocząć naukę na kierunku opiekun medyczny?

Aby zacząć naukę w kierunku opiekun medyczny w szkole policealnej, konieczne jest przede wszystkim spełnienie odpowiednich wymagań.

Podstawowe wymogi do przyjęcia na kurs to:

  • ukończenie szkoły średniej – nie jest konieczne posiadanie matury, dlatego na kursy mogą zapisywać się także osoby, które do niej nie podeszły lub też jej nie zaliczyły

  • brak przeciwwskazań lekarskich do nauki w danym kierunku

  • ważny dokument tożsamości oraz zdjęcia

Ile kosztuje zdobycie kwalifikacji opiekuna medycznego?

Aktualnie w szkołach policealnych dla osób dorosłych można korzystać z nauki w kierunku opiekun medyczny bezpłatnie, dlatego też uczeń nie ponosi wtedy żadnych opłat.

Jak wygląda nauka w kierunku opiekun medyczny?

Nauka w prezentowanym kierunku odbywa się zazwyczaj w ciągu jednego roku, czyli trwa dwa semestry. W ich trakcie uczniowie spotykają się w trybie zaocznym – zwykle dwa weekendy podczas miesiąca. Nauka odbywa się teoretycznie, ale również prowadzone są zajęcia praktyczne oraz praktyki zawodowe. Pod koniec nauki uczniowie biorą udział w egzaminie zawodowym, który przeprowadzany jest przez OKE. Po pozytywnym zaliczeniu egzaminu otrzymują odpowiednie dokumenty potwierdzające uzyskane kwalifikacje. Wraz z nimi mogą rozpocząć poszukiwanie pracy w wyuczonym zawodzie. Z dokładnymi ofertami bezpłatnych kursów zawodowych prowadzonych w kierunku opiekun medyczny można zapoznać się już teraz w internecie – bezpośrednio na stronach szkół można sprawdzić ich oferty, a także zapisać się na zajęcia online. Warto pamiętać, że o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *