Ogromne możliwości w niewielkiej obudowie – Huawei P8 Lite

ogromne-mozliwosci-w-niewielkiej-obudowie-huawei-p8-lite

Niewielki telefon z wieloma funkcjami i w atrakcyjnej cenie – brzmi nieprawdopodobnie? A jednak, dokładnie taki jest Huawei P8 Lite.

Chiński potentat w telefonii komórkowej

Jeszcze kilka lat temu marka Huawei nie była specjalnie znana w ojczyźnie Roberta Lewandowskiego, wzrost jej popularności był jednak podobny, jak w przypadku naszego najlepszego obecnie piłkarza. W krótkim czasie chiński producent zyskał spore grono klientów, którzy docenili wysoką jakość wykonania oraz znakomitą funkcjonalność kolejnych modeli.

Jednym z popularniejszych jest kultowy już Huawei P8, a w tym roku Chińczycy podczas targów w Barcelonie zaprezentowali odświeżoną wersję telefonu – Huawei P8 Lite. Jest ona tańsza od swojego pierwowzoru i nieco mniejsza, nie odstępuje jednak ani na krok pod względem możliwości oraz praktyczności użytkowania. Obecnie jest jedną z najciekawszych pozycji na rynku w tej półce cenowej.

Bardzo wygodny w codziennym użyciu

W telefonie Huawei P8 Lite LTE Dual SIM podkreślono dwie bardzo istotne cechy urządzenia, o których nieco później. Warto wiedzieć, że to smartfon budżetowy, co jest zasługą m.in. wykorzystania bardzo wytrzymałego i odpornego na uszkodzenia oraz zarysowania plastiku, z którego wykonano zewnętrzną obudowę. Kolorystyka, ograniczona do połączenia dwóch barw, dodaje klasy, a owalnie wykończone krawędzie boczne pozytywnie wpływają na ułożenie telefonu w dłoni oraz jego pewny chwyt.

Nie bez znaczenia pozostają wymiary, które porównując z większością obecnie dostępnych na rynku telefonów, czynią z Huawei P8 Lite LTE Dual SIM smartfon raczej kompaktowy. Wysokość wynosi zaledwie 143 mm, podczas gdy grubość i szerokość to odpowiednio 7,7 mm oraz 70,6 mm.

Klasowe podzespoły

We wnętrzu obudowy umieszczono naprawdę solidny procesor: ośmiordzeniowa jednostka z taktowaniem 1,2 GHz. Takie parametry z powodzeniem wystarczają do sprawnego zawiadywania wszystkimi systemami, a sam smartfon działa bardzo płynnie i nie zacina się niezależnie od ilości zajętej pamięci wewnętrznej oraz liczby użytkowanych aplikacji. Na uwagę zasługuje także grafika Mali 450 MP4 z pamięcią operacyjną 2 GB – wszystko to robi wrażenie, szczególnie, że to przecież telefon ze słowem „Lite” w nazwie.

Z pewnością nieraz miałeś problemy ze zbyt szybkim rozładowywaniem się telefonu – to zmartwienie nie trapi użytkowników P8 Lite. Akumulator o pojemności 2200 mAh został tak dopasowany do parametrów urządzenia, by maksymalny czas ciągłych rozmów dochodził do 780 minut, a czas czuwania wynosił nawet 290 godzin. Tak wyśrubowane osiągi to zasługa m.in. inteligentnej pracy procesora – przy niskim taktowaniu połowa rdzeni ulega czasowemu uśpieniu.

Huawei P8 Lite LTE Dual SIM – z czego jest znany?

Bezsprzecznie do dwóch najistotniejszych cech smartfona od Huawei zalicza się obsługę standardu LTE oraz możliwość umieszczenia w jego wnętrzu dwóch kart SIM jednocześnie. Oba udogodnienia przydają się zarówno przy korzystaniu z telefonu w celach biznesowych, jak i prywatnych.

Format LTE jest równoznaczny z poborem danych z prędkością nawet 150 Mb/s oraz wysyłaniem dochodzącym do 5 Mb/s. Warto zwrócić uwagę, że urządzenie szczyci się wysokim współczynnikiem SAR, czyli znakomicie pochłania szkodliwe fale radiowe.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *