Obóz windsurfingowy – sprawdź, gdzie warto uczyć się pływać na desce.

oboz-windsurfingowy

Obóz windsurfingowy to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają jeszcze pomysłu na wakacje, a chciałyby je spędzić inaczej niż dotychczas. Jeśli planujesz wypoczynek nad wodą i chciałbyś spróbować czegoś nowego to warto zainteresować się ofertami szkół windsurfingowych.

Jest ich w Polsce naprawdę sporo, a możliwe lokalizacje i oferta kursów jest naprawdę imponująca. Dzięki temu nie musisz wyjeżdżać za granicę, aby spróbować pływania na desce z żaglem. Choć w Polsce sezon windsurfingowy nie trwa przez cały rok, to kilka miesięcy od maja do września w zupełności wystarczy, aby zorganizować sobie kurs czy to podczas długiego majowego weekendu czy też podczas wakacyjnego urlopu.

Jeśli chodzi o lokalizację to najwięcej baz windsurfingowych zlokalizowanych jest na polskim wybrzeżu. Prym wiedzie tu Półwysep Helski, którego popularność wynika z faktu, że panują tu idealne warunki do uprawiania tej dyscypliny.

Myli się jednak ten, kto uważa że windsurfing można w Polsce uprawiać wyłącznie nad Bałtykiem. Równie dużą popularnością cieszą bazy zlokalizowane w Krainie Polskich Jezior – Mazury to idealne miejsce na uprawianie windsurfingu, nie tylko ze względu na ciekawe walory przyrodnicze, ale również dobre warunki wietrzne.

Dzięki umiejscowieniu szkół w pobliżu największych jezior i akwenów wodnych uprawianie tej dyscypliny jest dostępne dla naprawdę szerokiego grona zainteresowanych osób.
Jezioro Drawskie, Charzykowskie to także popularne miejsce dla windsurferów, zarówno tych początkujących, jak i bardziej zaawansowanych.

Pewnie niemałym zaskoczeniem będzie fakt, że windsurfing uprawiać można także w górach. Zapora na Dunajcu umożliwia wykorzystanie Jeziora Rożnowskiego jako miejsca przyjaznego windsurferom.

Szkoły windsurfingowe posiadają swoje bazy także przy zbiornikach wodnych, zlokalizowanych w pobliżu dużych aglomeracji miejskich. Dobre warunki do nauki windsurfingu ma Zalew Zegrzyński, Sulejowski, Żywiecki czy Otmuchowski. Okazuje się więc, że aby uprawiać windsurfing w Polsce wcale nie trzeba planować wakacji za granicą.

Jak widać możliwości nauki windsurfingu w Polsce jest naprawdę sporo. Obóz windsurfingowy można świetnie połączyć z letnim wypoczynkiem nad wodą, bez konieczności wyjeżdżania do zagranicznych kurortów.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *