TOP10: Niesamowite platformy widokowe

StegasPLatformy

Jeśli lubicie piękne piękno przyrody i nie macie lęku wysokości, to prezentujemy Wam idealne miejsca, które zaoferują wspaniałe krajobrazy i widoki. Oto niesamowite platformy widokowe z całego świata.

10. Dachstein Sky Walk w Austrii

Ta platforma widokowa nazywana potocznie “balkonem Alp”  została wzniesiona na wysokości 2700 m.n.p.m nad 250 metrową pionową ścianą Hunerkogel w Alpach w Austrii. 360 stopniowa panorama pozwala zobaczyć między innymi Słowenię na południu i Czeską Republikę na północy. Dachstein Sky Walk jest znacznie wyższa niż platformy widokowe nad wodospadem Niagara.

Dachstein Sky walk Platforma

9. Aurland Lookout w Norwegii

Niezwykle oryginalna i unikatowa platforma została stworzona przez dwóch architektów Todda Saundersa i Tommie’go Wilhelmsena. Krawędź platformy widokowej – zakończona jest kawałkiem szkła,  dzięki czemu przed naszymi oczami ukazuje się piękna panorama norweskich fiordów.

Aurland Lookout Platforma w Norwegii

8. Grand Canyon Skywalk

Ta niezwykła platforma widokowa w kształcie podkowy znajduje się w stanie Arizona w Stanach Zjednoczonych. Wznosi się ponad 1200 metrów na Wielkim Kanionem. Platforma ta zbudowana jest w większości ze szkła i daje możliwość podziwiania Wielkiego Kanionu tuż pod swoimi nogami. Aby platforma umożliwiała dobre widoki odwiedzający zobowiązani są założyć specjalne „skarpetki”, które nie powodują zarysowań na szklanych powierzchniach. Konstrukcja może wytrzymać wagę do 70 ton i prędkość wiatru ponad 160 km/h.

Grand Canyon Skywalka W stanach Zjednoczonych

7. Platformy widokowe nad wodospadami Iguazu

Od niedawna Wodospady Iguazu można oglądać z platformy widokowej, która pozwala w całości dostrzec piękno tego niezwykłego miejsca, w którym wody wodospadu spadają z wysokości ponad 80 m.

Wodospady Iguazu

6. Auckland’s Sky Tower

Auckland Sky Tower to wieża obserwacyjna i radiowa w Nowej Zelandii, mieżąca 328 metrów wysokości. Otwarto ją w 1997 roku i jest największą konstrukcją południowej półkuli ziemskiej. Aby ją zbudować wykorzystano ponad 2000 ton stali zbrojeniowej, 660 ton stali konstrukcyjnej i 15 tysięcy metrów kwadratowych betonu. Jak widać na zdjęciach, najwyższy punkt wieży w Auckland oferuje niesamowity 360stopniowy widok na całe miasto.

Auckland SkyTower

5. Illawarra Fly Tree Top Walk

Platformę tą wybudowano w niecałe pięć miesięcy w Australii. Oferuje  przechadzkę nad lasem tropikalnym na wysokości 25 metrów nad ziemią oraz niesamowite widoki.

Illawarra

4. Landscape Promontory

Platforma widokowa w Szwajcarii została zaprojektowana przez Paolo Bürgi’ego jako część projektu Cardada –  tj. projektu rewitalizacji góry Cardady. Platforma to tytanowo-stalowa konstrukcja oferująca widok na piękne jezioro Lago Maggiore. Oprócz pięknych widoków można tutaj zapoznać się z tekstami na barierkach, które odnoszą się do historii tego miejsca i literatury.

LAndscape Promontory

3. Infinity Room w House on the Rock

House on the Rock (Dom na skale), otworzony w 1959 roku, jest kompleksem architektonicznym składającym się z pokoi, ulic, ogrodów i sklepów zaprojektowanych przez Alex Jordan. Znajduje się w Spring Green w stanie Wisconsin, i jest jedną z głównych atrakcji tego regionu. Infinity Room unosi się nad doliną i umożliwia podziwianie tego urokliwego miejsca przez ponad 3000 okienek. Jest to niezwykle urokliwe i romantyczne miejsce.

Ifninirty Room

2. Il binocolo

Potocznie zwana okularami, platforma widokowa znajduje się we Włoszech, pośród ogrodów zamku Trauttmansdorff. Jest ot stalowa platforma, umieszczona nad skalistą przepaścią. Zaprojektował ją Matteo Thun.

Okulary platforma widokowa

1.Szczyt Tyrolu w Austrii

Szczyt Tyrolu to platforma widokowa znajdująca się na wysokości 3000 m.n.p.m na lodowcu Stubai w Austrii. Do jej konstrukcji wykorzystano specjalną stal, która wytrzyma niezwykle surowe warunki pogodowe. Dzięki temu możemy stanąć 9m od krawędzi lodowca i podziwiać to co jest pod i przed nami.

Szczyt Tyrolu

 

 źródło: http://www.oddee.com

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *