Native speaker – czy nauczy nas angielskiego?

angielski3

Wielu ludzi ceni native speakerów głównie dlatego, że uczą oni swojego języka ojczystego. Oznacza to, że znają go od podszewki. Będą w stanie wytłumaczyć najmniejsze niuanse. Ponadto, ich sposób wypowiadania się jest dokładnie taki, jak ludzi mieszkających w anglosaskich krajach.

Szkoła z native speakerem

Tak naprawdę większość osób, które chcą bardzo dobrze nauczyć się angielskiego poszukują szkoły językowej, w której uczą native speakerzy. Upatrują w tym szansy na naukę języka obcego od profesjonalisty, dla którego angielski jest językiem ojczystym. Uważają, że nie mogli lepiej trafić. I w istocie tak jest, ponieważ native speaker będzie w stanie przekazać różne smaczki językowe, których żaden, nawet najlepiej posługujący się angielskim Polak nie będzie w stanie zaprezentować swoim uczniom.

Co daje nauka z native speakerem?

Jeżeli trafisz na native speakera w Warszawie, który lubi uczyć, chce dzielić się wiedzą i wielką przyjemność sprawia mu rozwijanie umiejętności językowych swoich uczniów, jesteś już wygrany. Nauczysz się języka angielskiego bardzo szybko. Czas spędzony w szkole językowej nie będzie dzięki temu stracony. Większość native speakerów proponuje swoim uczniom spontaniczne, bardzo luźne rozmowy. To właśnie podczas ich trwania można się najwięcej nauczyć. Trzeba będzie szukać słów idealnie pasujących do kontekstu wypowiedzi. Trzeba będzie kombinować, jeżeli nie będzie się znało konkretnego słowa. Trzeba będzie go opowiedzieć innymi słowami. W końcu native speaker, którego zatrudniają szkoły językowe m.in. Lincoln, nie potrafi mówić po polski. Nawet jeżeli potrafi, na pewno nie będzie tego faktu wykorzystywał na zajęciach. Po to są zajęcia z native speakerem, aby skłonić uczniów do mówienia tylko po angielski. Przynosi to najlepsze rezultaty z możliwych. Poszerza słownictwo uczniów i sprawia, że każdy kursant wychodzi z zajęć zadowolony. W końcu otrzymał to, czego chciał, czyli intensywne zajęcia językowe. Z profesjonalnym native speakerem są one jak najbardziej możliwe.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *