Naprawa czy wymiana dachu z papy?

boris-misevic-qrspZwxMU7A-unsplash

Dach użytkowany przez wiele lat z całą pewnością ulegnie zniszczeniu. Mogą być to niewielkie ubytki, ale także znacznie uszkodzenia. W związku z tym konieczne jest podjęcie decyzji o tym, czy taki dach poddać naprawie i konserwacji, czy też zdecydować się na jego wymianę oraz stworzenie całkowicie innego dachu.

Ocena uszkodzeń

Pierwszym krokiem do podjęcia słusznej decyzji jest ocena stanu dachu. Należy sprawdzić, czy ubytki są tylko powierzchowne, czy też sięgnęły one więźby dachowej i konstrukcji dachu. W przypadku uszkodzeń znajdujących się na powierzchni dachu, bez względu na ich wielkość, można zdecydować się na naprawę. Zniszczenie konstrukcji powinno skłonić do całkowitej wymiany dachu. Prace remontowe w takim przypadku mogą być nieskuteczne, a nawet generować niebezpieczeństwo dla ekipy oraz mieszkańców budynku.

Wybór metody w przypadku naprawy

Jeśli inwestor zdecyduje się na budowę dachu od początku, sprawa jest prosta. Remont z kolei wymaga podjęcia kolejnej decyzji dotyczącej sposobu naprawy oraz materiałów, które mają być użyte. Konserwacja dachów z papy wymaga odpowiedniego podejścia do tematu. Na szczęście obecnie na rynku dostępne są nowoczesny sposoby na renowację dachu z papy. Jednym z nich jest innowacyjny hydronylon, którym pokrywa się cały dach. Istnieje także wiele innych sposób. Decyzja należy do inwestora.

Wybór ekipy remontowej

Remont dachu ciężko przeprowadzić na własną rękę. Bardzo często wymaga to odpowiednich narzędzi, a czasami nawet wyspecjalizowanego sprzętu jak podnośniki, rozpylacze itp. W związku z tym najlepiej wybrać doświadczoną ekipę. Warto, aby specjalizowała się ona dokładnie w takim sposobie remontowania, jaki wybraliśmy. Fachowcy, którzy potrafią wszystko i nic, mogą narazić dach na jeszcze większe uszkodzenia. Im większe doświadczenie ma ekipa remontowa, tym spokojniejszym można być o prowadzony remont.

Podsumowując, konserwacja dachów z papy, nawet tych wiekowych, nie jest niczym strasznym. Wystarczy podejść do tego metodycznie, ocenić stan dachu i wybrać sposób renowacji.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *