TOP10: Najwyższi twardziele amerykańskiego kina

najwięksi twardziele kina

Pamiętacie największych twardzieli amerykańskiego kina akcji? Schwarzenegger , Stalone, Eastwood, Seagal czy Chuck Norris to nie jedyne nazwiska, który utkwiły w pamięci. Dziś weźmiemy pod lupę wzrost tych bohaterów i sprawdzimy, kto z nich jest tak na prawdę największym twardzielem.

10. Danny Trejo – 168 cm

Uwierzycie, że Danny Trejo, który samym wyglądem sieje strach i grozę mierzy jedyne 168 cm? Znany z takich filmów jak Maczeta, Desperado czy Con Air. Dzięki swojej niezwykłej fizjonomii ukształtowanej już od najmłodszych lat, kiedy to nie stronił od narkotyków i lubił popadać w konflikty z prawem, dostawał rolę twardzieli i ludzi o okrutnym usposobieniu. Mimo swojej nietuzinkowej aparycji dosyć często dostawał, także role w różnych filmach komediowych oraz produkcjach dla dzieci.

Danny Trejo

Danny Trejo

9. Bruce Lee – 171 cm

Legenda sztuk walki i amerykańskiego kina – Bruce Lee to gwiazda takich filmów jak Wejście Smoka, czy Wściekłe Pięści.

Bruce Lee

Bruce Lee

8. Tom Cruise – 172 cm

Kolejny twardziel amerykańskiego kina. Rolę twardzieli grał m.in. w takich filmach jak Top Gun, Mission Impossible, Ostatni Samuraj czy w komedii Tropic Thunder grając postać Lesa Grossmana.

Tom Cruise jako Les Grossman

Tom Cruise jako Les Grossman

7. Chuck Norris – 174 cm

Tego pana chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Legenda amerykańskiego kina akcji, utkwił w pamięci, jako Strażnik Teksasu. Jego historia trwa w dzisiejszej kulturze w niezliczonej ilości kawałów i dowcipów.
Aby oddać potęgę Chucka Norrisa przytoczymy jeden z tekstów dostępny w Internecie: „Chuck Norris ma 4 metry wzrostu, waży dwie tony, zieje ogniem, może zjeść młotek i przyjąć strzał z shotguna bez upadania.”

Chuck Norris

Chuck Norris

6. Sylvester Stallone – 175 cm

Znany głównie, jako Rambo i Rocky. Dwie postaci praktycznie niezniszczalne, pokonują swoich przeciwników drapiąc się po nosie. Przypomnijmy, że ten mierzący 175 cm aktor początki swojej przygody z filmem, miał w branży filmów dla dorosłych.

Sylvester Stallone jako Rambo

Sylvester Stallone jako Rambo

5. Bruce Willis – 182 cm

Szklana Pułapka wykreowała Bruce’a Willisa na prawdziwego twardziela. W 5 kolejnych częściach wcielając się w rolę policjanta rozwalał przeciwników jednego za drugim.

Bruce Willi w Szklanej Pułapce

Bruce Willi w Szklanej Pułapce

4. Will Smith – 186 cm

Wcielał się w pogromcę z pistoletem w ręku m.in. w takich filmach jak Men In Black czy I am Legend.

Will Smith

Will Smith

3. Arnold Schwarzenegger – 187 cm

Jeden z największych twardzieli amerykańskiego kina. Praktycznie każda z jego ról miała znamiona twardziela: Terminator, Conan Barbarzyńca, Predator, Likwidator czy Egzekutor.

Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger

2. Clint Eastwood – 193 cm

Legenda amerykańskich westernów, aktor i reżyser. Idealnie wcielający się w rolę twardzieli. Za młodych lat bywał groźny m.in. w filmie Dirty Harry, ostatnio siał postrach wśród amerykańskiej młodzieży w filmie Gran Torino.

Clint Eastwood

Clint Eastwood

1. Steven Seagal – 193 cm

Aktor i reżyser jednocześnie, dobry kolega Putina. Podobnie jak Eastwood, potrafił jednocześnie będąc reżyserem filmu wykreować głównego bohatera, czytaj siebie, na prawdziwego twardziela – film Na Zabójczej Ziemi – za tę rolę otrzymał Złotą Malinę. W innych filmach potrafił pokonać za pomocą własnych rąk i nóg tuziny przeciwników, przy okazji ratując niewinne osoby i świat od wszechobecnego zła.

Steven Seagal

Steven Seagal


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

2 Comments

  1. writers1@go2.pl

    6 listopada 2013 at 08:43

    Arnold jest najlepszy!!!!

  2. Krzysztof

    16 maja 2014 at 23:22

    Eastwood 193 cm to miał w młodości, bo w Gran Torino był już nieźle przygarbiony. Wygląda w tym filmie na maksimum 186 cm wzrostu. Podobnie jest z Arnoldem, który wygląda teraz na 3, 4 cm mniej. Tylko Steven się nie kurczy, a wręcz przeciwnie – rośnie. Szkoda tylko, że głównie wszerz.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *