TOP10: Najseksowniejsze kobiety MMA

Ikona2

Poniższy ranking opracowany przez serwis TOPDYCHA prezentuje 10 najseksowniejszych zawodniczek MMA. Większość z nich z pozoru wygląda na niezwykle słodkie i delikatne istoty. Charakteryzuje je nietuzinkowa uroda, fantastyczna figura oraz wysportowane ciało. Gdy jednak wejdą do ringu i staną oko w oko z przeciwnikiem, stają się diabelsko niebezpieczne i niezwykle brutalne. Z pewnością wielu mężczyzn nie chciało by się z nimi spotkać w klatce, a jedynie na kawę po zawodach. T10 zaprasza do lektury.

10. Alexis Davis

Narodowość: Kanada

Pseudonim: “Ally-Gator”

Wiek: 28

Oficjalne statystyki*: 14 zwycięstw, 5 porażek

Ta skromna dziewczyna posiada czarny pas zarówno w brazylijskim Jiu-Jitsu oraz japońskim Jujutsu, ponadto jest mistrzynią Kanady w grapplingu. Posiada niezły bilans walk, uznawana za jedną z najlepszych fighterek w profesjonalnym MMA.  Debiutowała w 2007 roku, gdzie przegrała z byłą mistrzynią Strikferoce, Sarą Kaufman.

Alexis Davis

Alexis Davis

Alexis Davis na ringu

Alexis Davis na ringu

 

9. Marloes Coenen Marloes

Narodowość: Holandia

Pseudonim: “Rumina”

Wiek: 32

Oficjalne statystyki: 21 zwycięstw, 5 porażek

Ta piękna holenderska fightera stoczyła najwięcej walk, spośród wszystkich zawodniczek z powyższego rankingu. Była mistrzynią organizacji Strikeforce w wadze półśredniej. Debiutowała w 2000 roku w Japonii. Oprócz dobrych wyników w Mieszanych Sztukach Walki, zanotowała świetne występy w grapplingu – w 2007 roku zajęła 3 miejsce w kategorii 67 kg w Mistrzostwach Świata ADCC oraz została mistrzynią Holandii w brazylijskim jiu-jitsu.

Marloes Coenen

Marloes Coenen

Marloes Coenen na ringu

Marloes Coenen na ringu

 

8. Felice Nicole Herrig

Narodowość: USA

Pseudonim: “Lil Bulldog”

Wiek: 28

Oficjalne statystyki: 9 zwycięstw, 4 porażki

Oprócz Mixed Martial Arts, jej dziedziny to kickboxing oraz Muay Thai. W MMA debiutowała w 2009 roku, zaliczana do pierwszej piątki najlepszych zawodniczek na świecie. Nosi słodki przydomek „mały bulldog”.

Felice Nicole Herrig

Felice Nicole Herrig

7.  Marta Chojnoska

Narodowość: Polska

Pseudonim: “Mysza”

Wiek: 27

Oficjalne statystyki: 1 zwycięstwo, 1 porażka

Jedyna Polka w tym zestawieniu. Swoją debiutancką walkę wygrała na gali KSW 19, gdzie gwiazdą wieczoru był Bobb Sapp i Pudzian, pokonała Paulinę Suską. Swoją drugą walkę stoczyła rok później na gali KSW 23, gdzie przegrała z Karoliną Kowalkiewicz.

Marta Chojnoska

Marta Chojnoska

Marta Chojnoska w walce

Marta Chojnoska w walce

 

6. Michele Gutierrez

Narodowość: USA

Pseudonim: “Diablita”

Wiek: 32

Oficjalne statystyki: 3zwycięstwa, 3 porażki

Ta seksowna pani to była zawodowa bokserka, która zmieniła dyscyplinę na MMA. Stoczyła 6 profesjonalnych walk notując 3 zwycięstwa i 3 porażki. Walczyła m.in. z Felice Herrig, z którą przegrała przez poddanie. Jako pierwsza kobieta walczy w teamie Vanderlei’a Silvy. Michele Gutierrez bierze udział w różnych akcjach społecznych i należy do stowarzyszeń szerzącychświadomość o raku piersi i sprzeciwiających się handlowi ludźmi.

Michele Gutierez

Michele Gutierez

 

5. Ronda Rousey

Narodowość: USA

Pseudonim: “Rowdy”

Wiek: 26

Oficjalne statystyki: 7 zwycięstw, 0 porażek

Jako jedyna z tego zestawienia jest niepokonana zarówno w amatorskich jak i zawodowych walkach MMA. Co ciekawe wygrała wszystkie walki przez założenie dźwigni. Dwukrotnie została mistrzynią organizacji Strikeforce w kategorii do 61 kg. Zanim została zawodową fighterką, uprawiała judo z niemałymi sukcesami. Została brązową medalistką na igrzyskach olimpijskich w Pekinie w 2008 roku, oraz srebrną medalistką mistrzostw świata w 2007 roku. Jako pierwsza kobieta podpisała profesjonalny kontrakt z federacją UFC i została jej mistrzynią.

Ronda Rousey

Ronda Rousey

Ronda Rousey i dźwignia

Ronda Rousey i dźwignia

 

4. Rachel Wray

Narodowość: USA

Pseudonim: brak

Oficjalne statystyki: 2 zwycięstwa, 1 porażka (walki amatorskie)

Niepozorna, drobna dziewczyna o charakterze prawdziwego twardziela. Była amerykańska cheerleaderka. Póki co walczy w walkach amatorskich.

Rachel Wray

Rachel Wray

RAchel Wrayw klatce

Rachel Wray w klatce

 

3. Miesha Tate

Narodowość: USA

Pseudonim: “Cupcake”

Wiek: 26

Oficjalne statystyki: 13 zwycięstw, 4 porażki

Była mistrzyni organizacji Strikeforce w kategorii do 61 kg. Srebrna medalistka w grapplingu w 2008 roku w Lucernie na Mistrzostwach Świata, w wadze do 72 kg.  W profesjonalnym MMA zadebiutowała w 2007 roku, wcześniej walcząc na galach amatorskich. Walczyła m.in. z Marloes Coenen, której to wyrwała pas mistrzowski oraz z Rondą Rousey  (porażka). Po upadku Strikeforce podpisała kontrakt z federacją UFC na walkę z Cat Zingano (porażka).

Miesha Tate

Miesha Tate

Miesha Tate

Miesha Tate

 

 

2. Cassie Crisano

Narodowość: USA

Pseudonim: brak

Wiek: 33

Oficjalne statystyki: 0 zwycięstw, 1 porażka

Już w szkole przejawiała wielkie zainteresowanie do sportu: grała w Baseball, Softball i przede wszystkim uprawiała wrestling, w którym to odnosiła duże sukcesy. W 2002 roku uległa wypadkowi samochodowemu, którego omal nie przypłaciła życiem. Wykluczyło to ją ze sportu na prawie 7 lat, aż w 2009 roku stwierdziła, że już czas do niego powrócić. Oprócz powrotu do wrestlingu zainteresowała się też MMA, amatorsko stoczyła 4 walki, 3 z nich wygrywając. Póki co na profesjonalnym „ringu” debiutowała w marcu tego roku przegrywając z Andrią Wawro decyzją sędziów.

Cassie Crisano

Cassie Crisano

Cassie Crisano w walce

Cassie Crisano w walce

 

1. Gina Carano

Narodowość: USA

Pseudonim: “Conviction”

Wiek: 31

Oficjalne statystyki: 7 zwycięstw, 1 porażka

Niekwestionowana królowa damskiego MMA, mimo iż od jej ostatniej walki mija czwarty rok, pozostaje na ustach większości fanów tego sportu. Dzięki swojej nietuzinkowej urodzie, urokowi osobistemu i nieprzeciętnym umiejętnościom rozpala zmysły niejednego fightera i kibica. Zaczynała od boksu tajskiego, a debiutu w MMA doczekała się w 2006 roku. Zaczynała w federacji EliteXC, a następnie w Strikeforce. Jedyną porażkę odniosła w pojedynku z „Cyborgiem” – Cristiane Santos, uważaną za najlepszą obecnie fighterkę na świecie. Gina Carano stała się niezwykle popularna w USA, wystąpiła w wielu programach typu talk-show, wystąpiła w reality-show pt. Fight Girls, American Gladiators, w grze komputerowej Command and Conquer: Red Alert 3 jako sowiecka Natasza, grała drugoplanowe role w filmach Szybcy i Wściekli 6 oraz Blood and Bone. Doczekała się również roli pierwszoplanowej w filmie Ścigana.

 

Gina Carano

Gina Carano

Gina Carano podczas ważenia

Gina Carano podczas ważenia

Gina Carano w klatce w walce z Cyborgiem

Gina Carano w klatce w walce z Cyborgiem

*stan walk zawodniczek na dzień 01.07.2013 wg serwisu Sherdog.com


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *