TOP10: Najlepsze stare reklamy

TV-Remote

Pamiętacie stare reklamy z lat 90?? Reklamy Pollena 2000, Guma Boomer, Lanza itp. Hasła reklamowe typu: WOW, Super, Ekstra, Nie do wiary – normalnie koszmar. Z biegiem czasu jakość i zawartość merytoryczna reklam się poprawiała. Dalej robią one z ludzi „idiotów”, ale w nieco przyjemniejszy dla ucha i oka sposób. Oto lista reklam, które będą wam się kojarzyć raczej pozytywnie.

10. Star Foods

Chrupki firmy Star Foods o przeróżnych smakach. Kto z nas nie zajadał się nimi w szkole, pod blokiem czy na placu zabaw. W reklamie wystąpił z nieco dziwnym wyrazem twarzy znany nam dzisiaj z telewizji aktor oraz konferansjer – Piotr Gąsowski.

9. Frugo

Legendarny napój z jeszcze bardziej legendarnymi reklamami. Chyba jedne z pierwszych reklam tak pozytywnie zakręconych. Dzięki firmie FoodCare, która wykupiła znak towarowy możemy ponownie delektować się smakiem tego napoju, który pojawił się w sklepach już w 1996 roku.

8. Renault Clio

Może to nie typowa reklama z polskim lektorem, jednakże puszczano ją w polskiej telewizji. Niezwykle oryginalna, wywołująca skrajne emocje, dla jednych śmieszna, dla drugich niezwykle mocno działająca na nerwy.

7. Statoil

Reklama stacji paliw Statoil z niezwykle sympatyczną staruszką zasuwającą na motorze. Można uznać ją za reklamę, która zmieniała podejście reklamowego odbiorcy. Miała za zadanie uświadomić potencjalnych klientów o wielobranżowości stacji paliw, zwracała uwagę bardziej na inne produkty możliwe do zakupienia niż na samo paliwo.

6. Allianz

Reklama firmy ubezpieczeniowej Allianz. Niezwykle zabawna, przypominająca, że trzeba mieć fantazje i pieniądze.

5. Era Tak Tak

Jedna z reklam nieistniejącej już marki Era oferującej telefony na kartę. Do zakupu telefonów dokładano etui w kształcie pluszowego pingwinka. Reklama wpadająca w ucho ze śpiewającymi zwierzakami.
https://www.youtube.com/watch?v=vCr9U6AUv2U

4. Castorama

Cykl reklam Castoramy z udziałem aktora Rafała Rutkowskiego, który występował w spotach reklamowych np. Orlenu czy Polbanku. Spoty Castoramy bardzo oryginalne, sposób sprzedaży towarów dostosowany do dosłownie każdego klienta.

3. Królewskie Piwo

Trzy reklamy piwa Królewskie, które były namiętnie puszczane przed meczami polskiej reprezentacji piłkarskiej. Pokazywały sposób na obejście wszechobecnej kontroli „antydopingowej” i antyalkoholowej naszych ukochanych żon.

2. Sprite

Reklama Sprite’a o spotkaniu po latach…..

1. Bosman Piwo

Chyba jedna z najbardziej pomysłowych reklam jakie zrobiono. W krótkim spocie reklamowym obchodzono absurdalne przepisy polskiego prawa z tamtych lat, ograniczające reklamowanie piwa w telewizji. Za pomocą puszczanego oczka i niezwykle „szczerego” uśmiechu reklamowano piwo Bosman. Oprócz wyżej wymienionego, markę Bosman reklamowały jeszcze dwa spoty – również bardzo udane.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

1 Komentarz

  1. Jaa

    14 maja 2015 at 11:20

    Ja znalazłam jeszcze kilka fajnych przykładów tutaj http://cenabiznesu.pl/-najwieksze-ikony-reklamy-swiat

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *