Najlepsze sposoby cieniowania oczu

Oczy Logo

Najlepsze sposoby cieniowania oczu

Jeżeli do tej pory twój makijaż ograniczał się wyłącznie to wytuszowania rzęs, a ty z zazdrością przyglądałaś się koleżankom, które za pomocą kilku znanych im sztuczek wydobywały głębię swojego spojrzenia, przekonaj się, jak sprawić, by czuć się równie atrakcyjnie i zachwycić wszystkich dookoła.

 

Nie jak, ale czym

Zanim przejdziemy do opisu techniki, warto zastanowić się nad wyborem kosmetyków, które zapewnią nam profesjonalny efekt, nawet jeżeli w kwestii makijażu czujemy się zupełnymi laikami. Kupując potrzebne nam produkty, zwróćmy uwagę na to, by cechowała je intensywna pigmentacja i możliwa do osiągnięcia dzięki odpowiedniemu składowi trwałość, tak jak np. w przypadku cieni do powiek z oferty Maybelline. Jedynie kosmetyki o potwierdzonej przez producenta jakości zagwarantują nam idealnie wykonany make-up.

 

Nie taki diabeł straszny…

Nasz makijaż zaczynamy od nałożenia najjaśniejszego produktu na całą powiekę ruchomą. Staramy się wykonywać koliste ruchy pędzlem średniej wielkości, tak by kosmetyk dobrze wtopił się w skórę i utworzył tym samym bazę dla pozostałych kolorów.

Następnie spośród kupionych cieni do powiek wybieramy taki, który będzie o ton ciemniejszy niż poprzedni i – po zamianie pędzla na mniejszy – aplikujemy produkt u nasady górnych rzęs, delikatnie kierując się w stronę łuków brwiowych (doprowadźmy linię mniej więcej do połowy odległości między kącikiem zewnętrznym oka a brwią).

Powstałą w ten sposób kreskę delikatnie rozcieramy czystym pędzlem i kolistymi ruchami wklepujemy cień do powiek w jej środkową część. Kolejnym krokiem będzie nałożenie kosmetyku o najciemniejszej barwie w miejscu, w którym kończy się wyciągnięta przez nas kreska oraz na linii dolnych rzęs. Na tym etapie również pamiętajmy o tym, by rozetrzeć granice między poszczególnymi warstwami.

Ostatni akcent, który uatrakcyjni wykonany makijaż, to zaznaczenie wewnętrznych kącików oczu mieniącym się brokatowym pigmentem w tonacji zbliżonej do użytych przez nas cieni do powiek. Po tym zabiegu wystarczy tylko wytuszować rzęsy (jeżeli ubrudzisz się tuszem, poczekaj, aż wyschnie i dopiero wtedy zetrzyj go ze skóry – w przeciwnym razie będziesz musiała poprawić cały make-up oka) i dokończyć malowanie reszty twarzy.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *