TOP10: Najlepsze pływające atrakcje turystyczne

Aria Exterior

Jeśli lubicie przebywać latem nad wodą to znaleźliśmy dla was 10 idealnych miejsc do spędzenia wakacji. Każdy znajdzie coś dla siebie. Będą miejsca do aktywnego wypoczynku, do spędzenia czasu z rodziną czy wyciszenia się na łonie natury. Zapraszamy do lektury.

10. Pływająca drewniana rampa do skateboardingu

Tą niezwykłą drewnianą rampę stworzył pro skater Bob Burnquist pochodzący z Brazylii. Pomysł ten narodził się w ramach programu The Dream 365, który miał promować stan Kalifornia. Z pomocą dwóch projektantów Bob skonstruował nietuzinkową rampę unoszącą się na wodzie. Projekt został zrealizowany i przetestowany przez samego skatera. Warto podkreślić, że jazda na rampie unoszącej się na wodzie nie jest tak łatwa jak na stabilnym podłożu. Rampa ciągle dryfuje po Jeziorze Tahoe.

Pływająca rampa skateboardowa

9. Pływający las w Australii

Ten niesamowity ponad stuletni las znajduje się w Australii w Zatoce Homebush w Sydney. Opuszczony statek SS Aryfield był wykorzystywany przez Amerykanów podczas II Wojny Światowej. Zbudowano go w 1911 roku w Wielkiej Brytanii. Przewoził zapasy amunicji, broni oraz żywności dla amerykańskich żołnierzy na Pacyfiku. Po wysłużeniu ponad 50 lat został odesłany do Zatoki Homebush, gdzie od ponad 40 lat stopniowo „pochłania” go postępujący las dając niesamowity efekt wizualny.

Pływający las las na statku

8. Pływający basen

Basen unoszący się na wodzie to rzecz niecodzienna. Taki dryfujący basen znajduje się w Berlinie i nazywa się Arena Badeschiff. Jest idealnym miejscem do spędzenia wolnego czasu z rodziną w stolicy Niemiec. Autorami tego projektu byli architekci z AMP Arquitectos – Wilk Salinas i Thomas Freiwald oraz artysta Susanne Lorenz.

Pływający basen, basen na wodzie

7. Pływające pole golfowe

Jeśli lubisz grać w golfa to z pewnością pokochasz to miejsce. Jest to pływające pole golfowe, które stale zmienia swoje położenie. Znaleźć to pole golfowe to nie lada wyzwanie. Co roku z jeziora wyławiane są tysiące piłeczek golfowych, które wyleciały poza obręb dryfującego pola. Ta niezwykła atrakcja znajduje się w kurorcie Coeur d’Alene w Idaho w Stanach Zjednoczonych.

a98914_floating_6-golf-course

6. Kino w Tajlandii

Kino na wodzie to niezwykłe miejsce w Tajlandii. Masz możliwość obejrzenia nowości filmowych w otoczeniu szumu fal turkusowej wody. Pływające kino miało swoją premierę podczas pierwszej edycji filmowego festiwalu Rocks Yao Noi w Tajlandii. Kino zaprojektował architekt Ole Scheeren.

Pływające kino

5. Pływający stadion

W związku z trwającymi Mistrzostwami Świata w Brazylii prezentujemy niecodzienny stadion. Pływająca platforma Marina Bay jest największym na świecie pływającym boiskiem. Znajduje się w Singapurze. W całości zbudowany ze stali, mierzy 120 metrów długości i 83 metry szerokości. Stadion może „unieść” 1070 ton, co równa się około 9000 ludzi.

Pływający stadion, stadion na wodzie

4. Scena operowa w Austrii

Co dwa lata w Austrii odbywa się Bregenzer Performing Art Festival na niezwykłej pływającej scenie, która znajduje się na wybrzeżu jeziora Bodeńskiego. Może ona pomieścić 7000 widzów.

Scena na wodzie, Pływająca scena

3. Rynek , Tajlandia

Banjarmasin w Indonezji jest miastem tysiąca rzek. W tym niezwykłym miejscu można odkryć pływający rynek znany jako Muara Kuin, znajdujący się na rzece Barito. Na małych łódeczkach zwanych jukung odbywa się handel warzywami, owocami, rybami oraz wszelkiego rodzaju drobnymi sprzętami domowymi.

Pływający rynek

2. Sztuczna wyspa

Największa pływająca sztuczna wyspa została otworzona w stolicy Korei Południowej – Seulu. Ta wielka wyspa to pierwsze „wodne centrum konferencyjne”, gdzie odbywają się ponadtoróżne koncerty, wystawy oraz uprawia się sporty wodne.
Wyspa składa się z 3 połączonych ze sobą mniejszych wysepek. Największaz nich jest wysoka na 3 piętra i ma ponad 10tys. m2 – znajduje się na niej m.in. sala konferencyjna na 700 miejsc. Druga z nich jest o połowę mniejsza – to główne miejsce wydarzeń kulturalnych. Ostatnia to raj dla wszystkich lubiących sporty wodne. Rocznie odwiedza ją około 60 mln osób.

Pływająca sztuczna wyspa w Seulu

1. Pływający ekohotel

Rezerwując pokój w pływającym hotelu Aria Amazon – Aqua Expedition’s mamy szanse podróżować po największej rzece świata – Amazonce. Hotel zaprojektował Peruwiański architekt Jordi Puig, który umożliwił turystom pływanie po Amazonce oraz jednocześnie monitorowanie stanu i jakości środowiska rzeki. Hotel może pomieści 32 gości. Mają oni dostęp do wielkiego salonu, siłowni oraz jacuzzi na świeżym powietrzu.

Pływający Hotel

źródło: http://www.oddee.com


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *