TOP10: Najlepsze gry na Pegasusa

LOGO PEGASUS

Nie wiem jak wam ale mi na wspomnienie Pegasusa gęba sama się uśmiecha. Przypominają mi się czasy dzieciństwa, kiedy to przesiadywało się całą noc przed telewizorem grając do rana w ulubione gry, co chwilę słysząc mamę lub tatę powtarzających, że pora już spać.

Dla przypomnienia Pegasus był klonem Nintendo Entertainment System (NES). Najpopularniejszym „salonem sprzedaży”, w którym można go było dostać oraz zakupić do niego gry był lokalny miastowy rynek lub targowisko. Jako, że te piękne czasy 8 bitowych gier wideo już dawno minęły warto przypomnieć sobie kultowe i najlepsze gry na Pegasusa w historii.

10. 168 in 1

To nie do końca gra, ale kartridż z grami, który miał wbudowane 168 gier. Od tego wielu graczy zaczynało swoją przygodę z Pegasusem. Często kupowało się go jaką pierwszy kartridż razem z konsolą w pakiecie. Tak naprawdę gier nie było 168, jednak w tamtych czasach nikomu to nie przeszkadzało.

Gry 168 in 1 NES PEGASUS

9. Tsubasa

Pegasusowa gra o tematyce ulubionej bajki – serialu anime wyświetlanej w latach 90tych na kanale Polonia 1, o czym pisaliśmy TU. Niby gra sportowa, ale nie do końca. Gra toczyła się bowiem w formie obrazkowej i powtarzających się animacji. Sterowało się poczynaniami drużyny Nankatsu, za pomocą wybieranych komend. Gra dostarczała mnóstwo frajdy, zwłaszcza gdy ktoś miał ją w wersji japońskiej i znał na pamięć poszczególne „szlaczki” i ich znaczenie.

Captains Tsubasa PEGASUS NES

8. Teenage Mutant Ninja Turtles II

Gra firmy KONAMI. Głównymi bohaterami tej wideo gry były Wojownicze Żółwie Ninja, doskonale znane z filmu i bajek o tym samym tytule. Dysponowaliśmy czterema postaciami, z których każda po wciśnięciu klawiszy A+B na joypadzie używała innego zabójczego ciosu. Każdy z bohaterów posiadał również inną broń oraz charakterystyczną opaskę wokół oczu. Byli to Leonardo (nosił niebieską opaskę, używał dwóch katan), Raphael (kolor czerwony, dwa sztylety), Donatello (fioletowy, kij) oraz Michelangelo (pomarańczowy, dwa nunchaku).

Ninja-Turtles-Arcade-Game-NES

7. Super Mario Bros

Tej gry chyba nie trzeba przedstawiać nikomu. Mario to postać znana na tyle, że nawet dziś gimbaza wie o kogo chodzi. Super Mario Bros to niezwykle prosta, ale jakże grywalna platformówka na NES’a.

Mario

6. Tetris

Tetris podobnie jak Mario pozostał grą kultową. Stworzona przez Rosjanina Alexeya Pajitnova najbardziej popularna i chyba najbardziej uzależniająca gra logiczna świata. Dla niewtajemniczonych gra polegała na ustawianiu w odpowiedniej formacji klocków przybierających kilka określonych kształtów.

Tetris

5. Battle City – Tanki

Gra stworzona w 1985 roku przez NAMCO. Polegała na niszczeniu za pomocą czołgu wrogich jednostek w celu obronienia bazy (orzełka). Oferowała różne bonusy w grze: dodatkowe życia, bomby, zatrzymanie czasu, ulepszenia dla swojego czołgu, nieśmiertelność itp. Największą zaletą Tanków były tryby gry. Podstawowym trybem była gra jednoosobowa, gdzie pokonywało się wrogie jednostki „komputera”. Drugi tryb to gra na dwóch, która dostarczała najwięcej przyjemności. Obaj gracze mieli za zadanie bronić swojej bazy – nie grali przeciwko sobie. Pomysłowym rozwiązaniem był również tryb construction gdzie budowaliśmy swoje plansze.

Battle Tank PEGASUS

4. Tiny Toon Adventures

Platformówka z popularnymi Animkami w roli głównej. Duża grywalność i ładna grafika. W grze można było wcielić się w Diabła Tasmańskiego Karuzela, Kaczora Tasiora, Królika Kinia czy Kota Sylwka Juniora, z których każdy charakteryzował się odmiennymi umiejętnościami przydatnymi w pokonywaniu kolejnych poziomów gry.

Logo Start Tiny Toon Adventures

Tiny Toon Adventures PEgasus NES

3. Wild Gunman

Najlepsza gra na pegasusa wykorzystująca light gun (pistolet świetlny). Żadne kaczki wylatujące z zarośli czy kartonowi przestępcy nie mogli równać się z Dzikim Zachodem. Tutaj liczył się tylko nasz refleks, który co rusz wystawiany był na próbę przez różnego rodzaju szumowiny.

Wild Gunman NES PEGASUS

2. Goal 3

Niesamowita gra, w której prowadzimy drużynę piłkarską do zwycięstwa. Powstała w 1993 roku. W grze dostępne były 3 tryby gry: mecz towarzyski, karne i sezon. Goal 3 oferował granie na różnej nawierzchni i w różnych warunkach pogodowych, co dodawało smaczku do całej zabawy. Gra oferowała podstawy taktyki, różnego rodzaju super strzały odmienne w każdej drużynie. Poza tym grafika i detale jak na grę z konsoli Pegasus były naprawdę na niezłym poziomie. Gra kultowa jeżeli chodzi o rozgrywki sportowe.

Goal 3

1. Contra

Zdecydowanie najlepsza strzelanka na Pegasusa. Głównymi bohaterami gry byli dwaj przypakowani mężczyźni z nagim torsem biegający z wielkimi karabinami zabijając każdego wroga, który stanie im na drodze. Contra oferowała zabawę jedno i dwuosobową. W sumie „zmarnowała”, pewnie nie tylko mi, kawał dzieciństwa.

Contra nes PEGASUS

 

Powyższy ranking powstał na bazie subiektywnych ocen autorów serwisu T10. Należy również wspomnieć m.in. o takich produkcjach jak Duck Tales, Chip ‚n Dale Rescue Rangers, Dr Mario, Duck Hunt, Fantastic Adventures of Dizzy, Excite Bike,  Micro Machines itd. Każdy lubił co innego, także zapraszamy do dyskusji i przytaczania ulubionych gier. Po latach dalej można zagrać w jedną z kultowych gier z dzieciństwa. Mamy ku temu możliwość:

Najprostszym rozwiązaniem jest znalezienie w Internecie emulatora i dostępnych romów z grami z NES’a i ich zainstalowanie. Jest wiele stron oferujących takowe rozwiązanie.

Drugi sposób, który pomoże nam poczuć się jak za dawnych lat – to zakup konsoli w Internecie , która została stworzona na podobieństwo Pegasusa. Kosztuje około 25-50 zł. A gry do niej warto poszukać w szafie, piwnicy czy popytać kolegów (pasują do nich wszystkie stare kartridże). Warto jednak zwrócić uwagę, że: Dostępne w internecie konsole oferujące wbudowane 99999999…. gier w pamięci tak naprawdę posiadają około 5 gier w milionach kombinacji. Po drugie pamiętajcie, że pistolet do gry w kaczki działa tylko na starych kineskopowych telewizorach. Jeżeli masz plazmę w domu to zapomnij o strzelaniu do kaczek (chyba, że zna ktoś na to sposób?).


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *