TOP10: Najdziwniejsze przepisy dotyczące kobiet

woman-judge-620x400

Prawa ustanawiane przez ludzi czasami przyjmują formę absurdu. Chyba najbardziej znanym krajem, gdzie istnieją takowe przepisy prawa są Stany Zjednoczone. W tym artykule przyjrzymy się najdziwniejszym nakazom i zakazom, które dotyczą tylko i wyłącznie płci żeńskiej.

10. Dziewictwo i reklamacja
W Libanie obowiązuje zakaz utraty dziewictwa przed ślubem. Jeśli mąż udowodni, że oblubienica nie była dziewicą, może skorzystać z prawa odesłania żony z powrotem do domu rodziców.


9. Straszne kapelusze
W Sacco w Missouri w Stanach Zjednoczonych kobietom zakazuje się noszenia kapeluszy, które mogłyby przerazić dzieci, osoby wrażliwsze i zwierzęta.


8. Kieliszek wina
Boliwijczycy ustanowili prawo, które zakazuje kobiecie zamówić w barze lub restauracji więcej niż jeden kieliszek wina.

kobieta i wino
 7. Nie jedz czosnku przed seksem
W Minnesocie panowie, mający nieświeży oddech lub, którzy jedli czosnek nie mogą uprawiać seksu z kobietami. Prawo mówi, że kobieta może żądać umycia zębów przed stosunkiem.


6. Brzydkim mówimy nie
W Chinach w wielu barach i restauracjach obowiązuje zakaz wstępu brzydkim kobietom…. Ciekawe kto stoi na wejściu i pilnuje porządku w lokalu, jednocześnie dokonując selekcji ? 🙂

ugly chian
5. Nie dla mini, nie dla spodni
W jednym z afrykańskich krajów – Tanzanii zakazane jest noszenie spódniczek mini. Z drugiej strony świata tj. w USA w Arizonie kobiety nie mogą nosić spodni.


4. Pamiętaj kiedy i kogo całujesz
Po raz kolejny USA potwierdzają, że mają absurdalne przepisy. W Logan Country karze się więzieniem za pocałowanie śpiącej kobiety. W Hariford natomiast, zabronione jest całowanie żony w niedzielę.


3. Rodzić tylko chłopców
Indianki z plemienia Yanomami żyjące w Wenezueli i Brazylii od kilku lat mają zakaz rodzenia dziewczynek. Za urodzenie dziewczynki grozi publiczna chłosta.

yamomami
2. Okrakiem na motorze
W Indonezji w jednej z prowincji kobietom zakazuje się siadania okrakiem na motorze. Zdaniem twórców tegoż prawa taka jazda prowokuje kierowców. Ma ono również uchronić kobiety przed byciem pożądaną.

url
1. Bicie Pasem
A teraz prawo, do którego uśmiechnie się nie jeden mężczyzna . W Los Angeles mąż ma prawo bić żonę pasem, o ile jego szerokość nie przekracza 3,6 cm. Dozwolony jest każdy rodzaj materiału.


P.S Zezwala się użycia szerszego pasa pod warunkiem zgody małżonki


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

1 Komentarz

  1. Tommy

    15 marca 2015 at 20:34

    Najlepsze prawa to numer 1 i numer 5. :):)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *