TOP10: Najdziwniejsze fryzury piłkarzy

ikona wpisu

Największymi zawodnikami w piłce nożnej zostają Ci o nieprzeciętnych umiejętnościach, strzelający kapitalne bramki, grający finezyjnie lub cechujący się wielką charyzmą. Wśród ogromnej ilości piłkarzy, niektórzy wybijają się ponad tłum za pomocą dość oryginalnych sposobów. Dzięki swoim niezwykłym fryzurom pozostają w pamięci na długo. Zdarza się, że oryginalność ich fryzury determinowana jest genetycznymi uwarunkowaniami, choć częściej są to świadome zabiegi samych zawodników. Oto lista ukazujące najdziwniejsze fryzury piłkarzy

10. Bobby Charlton

Ten boiskowy dżentelmen (w swojej karierze nie dostał ani razu żółtej kartki), to legenda Manchesteru United. Rozegrał ponad 700 meczów w barwach Czerwonych Diabłów. Przeżył katastrofę lotniczą w Monachium. Oprócz niezwykłej skuteczności i kultury boiskowej cechowała go pewna fryzura – włosy na pożyczkę.

Bobby Charlton

Bobby Charlton

P.S Wiemy teraz na kim wzorował się Dariusz Szpakowski.

9. Alexi Lalas

Amerykański obrońca , zawodnik średniej klasy, występował w kadrze Stanów Zjednoczonych. Wyróżniał się rudą brodą i włosami w stylu ZZZtop. Jego fryzurę na całym świecie dostrzeżono w 1994 roku podczas Mistrzostw Świata w USA. Obecnie wygląda dużo lepiej.

Alexi Lalas

Alexi Lalas

Alexi Lalas obecnie

Alexi Lalas obecnie

 

8. Carlos Valderrama

Kolumbijski piłkarz o bujnej kręconej czuprynie. Jego wyjątkowa fryzura na poważnych imprezach zadebiutowała w 1990 roku na Mistrzostwach Świata we Włoszech. Grał jeszcze na Mundialu w Stanach Zjednoczonych i we Francji.

Carlos Valderrama

Carlos Valderrama

7. Ronaldo (ten grubszy)

Ronaldo Luís Nazário de Lima przez całą karierę nie wykazywał większego zainteresowania zagadnieniami fryzjerskimi z racji tego, że przeważnie biegał po boisku łysy. Świat doznał szoku na Mistrzostwach Świata w Korei i Japonii w 2002 roku. Zaprezentował niezwykle „dziwną” fryzurę. Ku rozpaczy większości brazylijskich matek, fryzura idola się przyjęła i gro brazylijskich dzieci biegało z taką grzywą po ulicach.

Ronaldo

Ronaldo

6. Mike Werner

Raczej nie znany większości kibicom Mike Werner z niemieckiej Hansy Rostock jest idealnym przykładem fryzury na tzw. „Niemieckiego Piłkarza” – czyli jak to śpiewał Kazik – „krótko z przodu, długo z tyłu i wąsy na przedzie”. Dzięki Bogu moda na tego typu fryzury odeszła do lamusa.

Mike Werner

Mike Werner

5. Gervinho

Piłkarz z Wybrzeża Kości Słoniowej grający w Arsenalu Londyn. Jego fryzura porównywana jest często do zasłonki odsłaniającej piękny widok przez okno. Do tego opaska wyglądająca jak kawałek sznurka podkreśla jej wyjątkowość.

Gervinho

Gervinho

4. David Beckham

Jedna z barwniejszych postaci światowego futbolu, ikona popkultury, zarabiająca nie wyobrażalne pieniądze. Beckham, tak jak lubił dobre ciuchy, tak lubił też dobre fryzury. Tych było zawsze dużo, nie zawsze jednak udane. Tak wysokie miejsce David otrzymuje za całokształt swojej fryzjerskiej przygody.

David Beckham

David Beckham

3. Taribo West

Nigeryjski piłkarz, który podbił serca kibiców na Mundialu we Francji w 1998 roku, za pomocą dwóch kitek z zielonymi wstążkami. Występował między innymi w Interze Mediolan prezentując inne kolory włosów.

Taribo West

Taribo West

2. Abel Xavier

Portugalski piłkarz, który oprócz farbowania włosów na głowie, farbował sobie również brodę. Kolory jego głowy mieniły się kolorami tęczy. Zawrotnej kariery piłkarskiej nie osiągnął. Wystąpił na Mundialu, zaliczył też dyskwalifikację za stosowanie środków dopingujących. Kojarzyć się będzie raczej z oryginalnym wyglądem niż pięknymi golami.

Abel Xavier

Abel Xavier

1. Djibril Cisse

Człowiek – brudnopis. Oprócz palety kolorów na głowie, cechuje się finezyjnie wymodelowaną fryzurą i oryginalnie przystrzyżoną brodą. Dodając jeszcze całą gamę przeróżnych tatuaży Djibril Cisse wygląda naprawdę oryginalnie.

Djibril Cisse

Djibril Cisse

Poza wyżej wymienionymi piłkarzami nie wolno zapominać o wielu innych znakomitych piłkarskich przykładach fryzjerskiego fachu. Wystarczy wspomnieć Mario Ballotelliego, Roberta Baggio ze swoją kitką, Jasona Lee z ananasem na głowie, reprezentację Rumunii ufarbowaną na blond, Vagnera Love’a z niebieskimi lub czerwonymi sznurkami we włosach oraz z polskich stadionów Mirosława Szymkowiaka z ultra jasnym odcieniem blondu czy w kolorach białej gwiazdy.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

1 Komentarz

  1. Cris

    1 sierpnia 2013 at 00:10

    Brakuje mi tu Rene Huigity , dla niewtajemniczonych to ten bramkarz z czarnymi lokami co piłkę z wrzutki wybijał „Scorpion Kickiem” w meczu z Anglią

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *