TOP10: Najdroższe wody na świecie

najdrozsze wody swiata logo

Ktoś kto wymyślił, że można sprzedawać wodę w plastikowych butelkach i jeszcze na tym zarabiać trafił w dziesiątkę. Ceny wód mineralnych w sklepach wahają się od kilkudziesięciu groszy do kilku złotych. Jak w każdej branży znajdzie się grupa tzw. luksusowych towarów. Może wyda wam się to dziwne ale za poniższe 10 butelek wody, klienci gotowi są płacić ogromne pieniądze – od kilku do kilkuset złotych za sztukę!

10.Butelka Evian Christian Lacroix – cena za butelkę 10 dolarów

Francuska marka Evian każdego roku wypuszcza specjalną limitowaną edycję butelkowanej wody. I tak w 2008 roku we współpracy z francuskim projektantem mody zaprojektowano dwie piękne limitowane butelki, które sprzedawano w specjalnej cenie 10 dolarów za sztukę. Najnowszą limitowaną wersję butelki wody Evian z 2014 roku zaprojektował Elie Saab, znany projektant mody z Libanu. Oferowana jest klientom w cenie około 7$ za sztukę. Wcześniej współpracowano również m.in. z Jean-Paulem Gaultierem czy Paulem Smithem.

Christian Lacroix Evian 2008 butelka wzór

 

Elie Saab Evian 2014 butelka wzór

9.Tasmański Deszcz – cena za butelkę 10-11$

Tasmanian Rain to marka butelkowanej wody w kategorii premium, która „produkowana” jest w Tasmanii. Produkcję rozpoczęto w 2009 roku, a jej źródło znajduje się na odległej wyspie Australii. Charakteryzuje się najczystszym powietrzem na całym świecie, zgodnie z badaniami Światowej Organizacji Meteorologicznej (WMO). Tasmański Deszcz to woda, która nigdy nie dotknęła gruntu.

 
Tasmański deszcz woda butelka wzór

 

8. Aquadeco – cena za butelkę 12$

Właściciele marki Aquadeco chcieli znaleźć wyjątkową źródlaną wodę, która charakteryzowałaby się czymś wyjątkowym. Źródło takiej wyjątkowej wody, znaleziono pośród gliny lodowcowej, która powstała w trakcie zlodowacenia ponad 18 000 lat temu. Rezultatem ich starań jest wysokiej jakości woda w pięknej profilowanej butelce.

 
Woda Aquadeco wzór butelka

 

7. 10 Thousand BC – cena za butelkę 14$

Według producenta, woda 10 Thousand BC jest zupełnie inna niż ta, która jest ogólnie dostępna na rynku. Źródło tej wyjątkowej wody znajduje się w chronionym środowisku wodnym. Aby dostać się do źródła tej wody należy podróżować przez Desolation Sound w Kanadzie. Miejsce to jest kompletnie niezamieszkane przez ludzi i zwierzęta.
10 thousand bc woda butelka wzór

 

6. Veen – cena za butelkę 23$

Veen Waters to m.in. wody źródlane z arktycznej Laponii w Finlandii oraz wody mineralne z Himalajskiego Królestwa Bhutanu. Producenci wody VEEN zdobywali ze swoim produktem m.in. nagrodę „Bottle Water World Awards” za najlepsze opakowanie. Ciekawostką jest, że wody źródlane Veen charakteryzują się niezwykle niską zawartością składników mineralnych co sprawia, że jest unikatową wśród wód butelkowanych.

 
Veen

 

5.Mahalo – cena za butelkę 34$

Wodę tę wydobywa się z ponad 900 metrów poniżej powierzchni Oceanu Spokojnego. Na tej głębokości woda jest niezwykle czysta, wolna od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń znajdywanych w wodach położonych bliżej powierzchni ziemi tj. zanieczyszczeń przemysłowych, chemicznych, śmieci czy pochodzących z rolnictwa.

 
mahalo hawajska woda wzór butelka

 

4.Bling H2O – cena za butelkę 40$

Bling H2O to marka stworzona przez Kevina G.Boyda, która używa do ozdabiania swoich butelek kryształów Swarovskiego by podkreślić prestiż swojej marki.
bling h2o woda wzór butelka

 

3.Fillico Hello Kitty – cena za butelkę 100$

Woda Fillico produkowana jest w Japonii w Osace. Podobnie jak Bling H2O każda butelka ozdabiana jest kryształkami Swarovskiego. W związku z tym, że ta luksusowa woda pochodzi z Japonii to nie mogło zabraknąć wersji Hello Kitty, która dostępna w 5 różnych kolorach.

 
Fillico Hello Kitty woda wzór butelka

 

2.Fillico – cena za butelkę 219$

Wersja limitowana z większą ilością kryształów oraz miniaturową koroną kosztuje już 219$ za sztukę. Zdecydowany numer jeden wśród aktorskiej śmietanki Hollywood i ludzi cierpiących na nadmiar pieniędzy.
Fillico wzór butelka woda

 

1.Acqua di Cristallo Tributo a Modigliani – cena za butelkę 60 000$

Ta wyjątkowa jedna butelka zaprojektowana przez włoskiego artystę Fernando Altamirano jest najdroższą butelkowaną wodą na świecie. Pokryta 24 karatowym złotem o pojemności 1,25l, jest wypełniona mieszanką wód pochodzących ze źródeł z Francji, Wysp Fidżi i lodowców Islandii. Kształt oraz forma butelki inspirowana była pracami Amadeo Modiglianiego. Kwota 60 000$ jaką za nią zapłacono zaoferowana była podczas licytacji i przeznaczono ją na cele charytatywne. Acqua di Cristallo produkują również w wersjach złota, złoty mat, srebrna, srebrny mat, platyna i w innych kompozycjach w regularnej cenie 3500$.  Jeśli nie stać was na taki wydatek możecie również kupić wersję Ice Blue za 285$. Jak twierdzi producent 15% pieniędzy ze sprzedaży wody, przeznacza on na walkę z globalnym ociepleniem.

 

Acqua di Cristallo Tributo a Modigliani woda wzór butelka


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

1 Komentarz

  1. Paweł B

    14 maja 2015 at 21:10

    Tylko że 24 karatowe złoto nie będzie się trzymało tej butelki jest wtedy cieczą.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *