Najczęstsze błędy przy pielęgnacji skóry tłustej i mieszanej

logo nawilżanie

Najczęstsze błędy przy pielęgnacji skóry tłustej i mieszanej

 

Dla wielu osób odpowiednia pielęgnacja skóry tłustej i mieszanej jest tajemnicą, której jeszcze nikt nie zdołał rozwikłać. Nic dziwnego, że wiele kobiet popełnia w tej kwestii kilka poważnych błędów.

 

Oczyszczanie skóry jest jednym z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. W związku z tym, zaskakujący może być fakt, że ktokolwiek ma z tym jeszcze problem.

A jednak. Istotnym błędem przy oczyszczaniu cery tłustej i mieszanej jest stosowanie silnie wysuszających kosmetyków. W ten sposób jedynie, choć nieświadomie, zachęcamy naszą skórę do intensyfikacji procesu produkcji sebum, który zapobiegnie jej odwodnieniu i naruszeniu bariery ochronnej.

By uniknąć realizacji takiego scenariusza, wybierajmy produkty stworzone z myślą o potrzebach skóry tłustej i mieszanej. Delikatne żele i pianki oczyszczające doskonale usuwają z twarzy wszelkie zanieczyszczenia, odświeżają cerę i przygotowują ją do nałożenia kolejnych preparatów.

 

Nawilżać czy nie?

 

Ale to nie oczyszczanie przysparza nam najwięcej kłopotów. Niezwykle problematyczne okazuje się przede wszystkim nawilżanie, a konkretnie wątpliwości dotyczące konieczności przeprowadzania tego zabiegu.

Wiele pań jest wręcz przekonanych, że cera tłusta i mieszana nie wymaga dodatkowego nawilżenia. To ogromny błąd, którego powielanie będzie skutkowało nadmierną produkcją sebum i zachwianiem równowagi hydrolipidowej skóry.

Z tego powodu w naszej łazience musi znaleźć się krem nawilżający do cery mieszanej, przykładowo Garnier. Sięgając po dobrej jakości kosmetyk zapewnimy naszej skórze nawilżenie na optymalnym poziomie, a ponadto pomożemy jej skutecznie walczyć ze świeceniem poszczególnych partii twarzy, zatykaniem porów czy powstawaniem niedoskonałości.

 

Pozostałe błędy pielęgnacyjne

 

Częstym błędem popełnianym przy pielęgnacji cery tłustej i mieszanej jest rezygnacja z kremu na noc. Tego typu produkty nie tylko nawilżają skórę, ale również dogłębnie ją odżywiają i wspomagają regenerację. W związku z tym, zamiast unikać kremu na noc, wybierzmy preparat przeznaczony do naszego rodzaju cery.

Pozostałe wykroczenia przeciw skórze tłustej i mieszanej obejmują głównie niewłaściwy demakijaż, omijanie szerokim łukiem peelingów i maseczek oczyszczających czy stosowanie ciężkich podkładów i kosmetyków kolorowych. W takiej sytuacji o pięknej, zdrowej i promiennej cerze możemy od razu zapomnieć.

Prawidłowa pielęgnacja skóry tłustej i mieszanej nie będzie kłopotliwa, jeśli zapamiętamy kilka podstawowych zasad oraz zachowamy regularność i systematyczność. Wówczas na nowo przekonamy się, że przy odrobinie wysiłku cera może odzyskać naturalny blask, a jego źródłem nie będzie już uporczywe sebum.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *