TOP10: Najciekawsze rekordy bożonarodzeniowe

największa wioska z piernika

Święta dla wielu z nas kojarzą się ze wspólnymi radosnymi chwilami z rodziną, wigilijnymi potrawami, wielką choinką, czasem kupowania prezentów dla bliskich osób, a także z czasem radości i uśmiechu. Zdarzają się i takie osoby, które w Święta Bożego Narodzenia pragną stworzyć coś wyjątkowego. W ten sposób powstają wielkie świąteczne przedsięwzięcia. Oto najciekawsze rekordy bożonarodzeniowe.

10. Największy karp

Rekordowo wielkiego karpia królewskiego złapano na Węgrzech. Okaz ten ważył aż 45, 92 kg.

9. Największa bombka na choinkę

Największą bombkę wydmuchano w Złotoryi w województwie Dolnośląskim. Ma ona ponad metr obwodu i prawie 33 cm średnicy. Wydmuchał ją Dariusz Walczyk 10 grudnia 2000 roku. Bomba stanowi obecnie eksponat Domu Rekordów w Rabce-Zdroju.

Największa bombka

8. Najstarsze lampki choinkowe

Mieszkanka Wielkiej Brytanii – Pani Shaddick od 44 lat zawiesza na choince światełka kupione w 1969 roku. Lampki nadal świecą, mają oryginalne opakowanie i kilka sztuk zapasowych żarówek.

lampki najstarsze

7. Najdłuższy papierowy łańcuch choinkowy

Gigantyczny łańcuch o długości 92 238 metrów skleili w okresie od 7 do 21 grudnia 2000 roku mieszkańcy Kołobrzegu. W przedsięwzięciu udział wzięły zorganizowane grupy ze szkół, przedszkoli, stowarzyszeń oraz indywidualni mieszkańcy miasta.

łańcuch

6. Najwyższa choinka

Najwyższa sztuczna choinka na świecie stanęła w Meksyku, miała 110, 35 m wysokości, 35 metrów średnicy i ważyła 330 ton. Rekordowa choinka była wyższa jedynie o 24 cm od poprzedniej rekordzistki z Brazylii.

Choinka w Meksyku największa na swiecie

5. Największy piernikowy ludzik

Pamiętacie Ciastka ze Shreka? Podobną piernikową postać upieczono w USA, która mierzyła 7,98 metra.

4. Najdroższa choinka

Hotelową choinkę w Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wyceniono na 11 mln dolarów! Na drzewku zawieszono 131 ozdób, głównie ze złota, szafirów i diamentów.

Najdrozsza choinka na swiecie

3. Największy list do Świętego Mikołaja

Na oryginalny pomysł stworzenia największego listu do Świętego Mikołaja wpadły dzieci z Łodzi i Zgierza. Wykonały one kartkę pocztową wielkości 300 m2 z listą swoich wymarzonych prezentów.

2. Największa świecąca ozdoba świąteczna

Rekord na największą zewnętrzną świecącą ozdobę świąteczną ustanowił mieszkanie Australii – David Richards. Do stworzenia tej niecodziennej kompozycji zużył 50 kilometrów taśmy LED. W sumie na całe oświetlenie składa się 502 165 lampek.

Dobrą wiadomością dla autora tej dekoracji był fakt, że nie zapłaci on rachunku za prąd w grudniu gdyż koszty energii pokryje lokalny dostawca energii.

najwieksza-swiecaca-dekoracja-swiateczna

rekordowa-ilosc-lampek

1. Największa wioska wykonana z piernika

Taką niecodzienną wioskę stworzył szef kuchni nowojorskiego hotelu Marriott – Jon Lovich. Makietę tworzył przez prawie rok czasu. Pojedynczo wypiekał elementy wioski w swoim prywatnym piekarniku mając do dyspozycji miejsce na jedną blachę. Po dokonaniu wypieków scalał je w całość w miejscu swojej pracy. Całość zajmuje prawie 28 m2 powierzchni, a do jej produkcji wykorzystał ponad 90 kg piernika i 90 kg słodyczy.

Wioska z piernika

wioska z piernika najwieksza na swiecie

największa wioska z piernika

 

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

1 Komentarz

  1. Anonim

    5 stycznia 2014 at 13:08

    Ja chce do takiej piernikowej chatki 🙂

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *